aç/kapa artema

  ALIC


  1. Gulgillerden; kırlarda yabani olarak yetişen bir ağactır. Meyveleri; kucuk muşmulaya benzer, kırmızı renklidir. Tadı mayhoştur. Hekimlikte meyvesi kullanılır. Asabi carpıntıları giderir. Sinir bozukluğunu gecirir. Yuksek tansiyonu duşurur. Aritmide kullanılır. Uykusuzluğu giderir. Kalbi kuvvetlendirir. Damar sertliği ve goğus nezlesinde faydalıdır.
    (beelzebub, , 00:59:56)
  2. halk arasinda yemisen olarak da bilinen bir meyve.
    (elsa, , 14:13:38)
  3. Gulgillerden, kucuk, dikenli bir agac cinsi (Crataegus). Cicekleri beyaz, meyvesi kirmizi, kara ya da saridir. Hos kokulu, mayhos meyveleri vardir. Yabanî olarak yetisir. Yemisen de denir.
    (01 fb 1907, , 01:21:03)


Bu başlığın linki: BU KONUDA BİLGİ EKLEMEK İSTİYORUM

27/07/2005 - 17/07/2018

tamamen eglence amaciyla yapilmi$ olan bizarpedia.com'da yer alan tüm icerik bilgi amaçlıdır. Bu bilgiler, doğru, güncel ve tam olarak düşünülmemelidir. Hukuki yada tıbbi açıdan yada diğer profesyonel hizmetlerden biri tarafından verilen danışmanlık yada tavsiye niteliğindeki bilgiler ile bir tutulmamalıdır.Bu sitede yer alan bilgilerin sorumluluğu yazarlarına aittir. Telif hakkı ihlali yapıldığını düşündüğünüz bilgi varsa, bu ihlali, admin@bizarpedia.com adresini kullanarak site editörlerine iletebilirsiniz.
tum haklari saklidir
copyright © biz@rpedia.com
haber sitemap
Add to Google

hit tracker