Quantcast
Tavsan - Bizarpedia, bilgi kaynağı
aç/kapa artema

  TAVSAN

  1. Kemirgenlerin tavşangiller familyasından, kedi büyüklüğünde memeli hayvan (Lepus).

    Tavşanlar, dünyanın hemen her tarafına yayılmışlardır. Kulakları başlarından büyük ve uzun, gözleri iridir. Dudakları kalın ve yarık olur. Arka bacakları ön bacaklarından uzun, kuyrukları kısa, tüyleri yumuşaktır. Çok hızlı koşarlar. Çeşitli bitkilerle beslenirler. Çok hızlı ürerler (dişi tavşan yılda dört kez yavrular; her birinde 2-4 yavru doğurur). Etleri yenir, postları kürkçülükte kullanılır. Hızlı ürediklerinden ve bakımları kolay olduğundan kümeslerde de beslenirler. Ürkek ve düşmanlarına karşı korunmasız hayvanlar olduklarından türlerinin devamlılığını ancak hızlı üreme yetenekleriyle koruyabilirler. Toplu halde yaşarlar. En bilinen ve yaygın tavşan türü bayağı tavşandır (L. europeus).

    (gecekusu, 21 Şubat 2011 Pazartesi, 08:24:33)Bu başlığın linki: BU KONUDA BİLGİ EKLEMEK İSTİYORUM27/07/2005 - 19/10/2018

tamamen eglence amaciyla yapilmi$ olan bizarpedia.com'da yer alan tum icerik bilgi amaclıdır. Bu bilgiler, doğru, guncel ve tam olarak duşunulmemelidir. Hukuki yada tıbbi acıdan yada diğer profesyonel hizmetlerden biri tarafından verilen danışmanlık yada tavsiye niteliğindeki bilgiler ile bir tutulmamalıdır.Bu sitede yer alan bilgilerin sorumluluğu yazarlarına aittir. Telif hakkı ihlali yapıldığını duşunduğunuz bilgi varsa, bu ihlali, admin@bizarpedia.com adresini kullanarak site editorlerine iletebilirsiniz.
tum haklari saklidir
copyright©biz@rpedia.com
firma rehberi Altın, Gümüş ve Döviz haber canlı maç skorları canlı tv izle Commodity sitemap
Add to Google

hit tracker

Derlenme Süresi: 0.23016 sn.