Quantcast
Ruya Tabirleri - Bizarpedia, bilgi kaynağı
aç/kapa artema

  RUYA TABIRLERI

 1. ruyalara anlam vererek ruyalardan faydalanma yolu.
  (elsa, 24 Eylül 2005 Cumartesi, 20:05:24)
 2. aba:
  ruyada abadan yapılmış bir elbise giymek, yoksul bir duruma duşulebilecek kederli ve uzuntulu bir donem yaşanabileceğini belirtir. renkli aba giyilmesi, hayırlı bir haber alınabileceğini, yırtık bir aba ise, yakın bir gelecekte maddi kazanc belirtir.
  abajur:
  ruyada her ne şekilde olursa olsun abajur ile ilgili bir şey gormek, yakın gelecekte bir işten maddi bir kazanc sağlanacağını belirtir.
  abonoz:
  ruyada abonoz ağacı veya abonozdan yapılmış eşyalar gorulmesi, cok inatcı ve huysuz biri ile evlilik veya iş ortaklığı yapılacağını belirtir.
  abla:
  ruyada kendi ablasını gormek, yakında iyi bir haber alacağını veya bekarsa evlenebileceğini belirtir.
  abdest:
  ruyada abdest alınırken gorulmesi, o kişinin o donem yaşadığı maddi ve manevi sıkıntılarının ortadan kalkacağını belirtir. abdestin bozulması ise, bir donem gecici sıkıntılar yaşıyacağını belirtir.
  abdeshane:
  ruyada bir abdesthane gorulmesi, onemli bir işin veya sorunun yakında cozuleceğini belirtir.
  aclik:
  ruyada aclık cekmek, maddi konularda kazanc sağlıyacağını belirtir. bir cocuğu, dilenciyi veya bir hayvanı doyurmak hayırlı bir iş yaparak, manevi kazanc sağlıyacağını belirtir.
  acuze:
  ruyada ihtiyar ve cirkin bir kadın gormek, evlilik hayatında sıkıntıyı belirtir.
  ada:
  ruyada ada gormek, bekarlar icin guzel bir aşk yaşıyacağını, evliler icin evlilik ici maddi veya manevi sıkıntıyı belirtir. orta yaşlılar icin, iş değişikliğini de belirtebilir. ada da gezinti, o sırada cok istediği bir işin gercekleşmiyeceğini, ada da fırtına, uzuntu ve acı yaşanacağını belirtir. ada da yanardağ gormek, yakınlarınlarınızdan bir kotuluk goreceğinizi, adanın batması ise, bir kız cocuğu doğacağını belirtir.
  adam:
  ruyada tanımadığı bir adam ile konuşma, yeni ve iyi bir arkadaşlığı, kavga etmek, ev icinde bir sıkıntıyı, oldurmek, eski bir duşmanlığın canlanması veya bir dedikodu yuzunden sıkıntıya duşmeyi belirtir. adama yiyecek vermek, hafif bir sağlık bozukluğuna, bir şey almak, ciddi bir hastalığa, iyilik etmek, yakın cevrede bir sıkıntıya işaret eder. adama para vermek, cansıkıcı bir dedikoduyu, para almak, emeğinin karşılığı cok buyuk bir para kazanılacağını belirtir.
  adem peygamber:
  ruyada adem peygamber niyetine kutsal bir kişi gormek, hayatında o donemde olmasını istediği bircok şeyin gercekleşeceğini belirtir.
  adlİye bİnasi:
  İşlerin bozulacağı ve sıkıntı cekileceğini belirtir. adliyede hakim gormek iyiye yorumlanır.
  aĞac:
  ruyada meyva ağacı gormek, isteklerin gercekleşeceğini ve maddi kazancı belirtir. yapraksız ve kuru bir ağac gormek, isteklerin gercekleşmiyeceğini belirtir. cok yapraklı ağac ise sağlık ve mutluluk belirtir.
  aĞarmak:
  sacların ağarmasını gormek, maddi kayıbı belirtir. bir kadının saclarının ağardığını gormesi, aldatıldılğını belirtir.
  aĞri:
  ruyada ağrı cekmek, sağlıklı, huzur ve guven icinde yaşanacağını belirtir. ağrının dinmesi, umulmadık ve onemli bir yardımın alınacağına işarettir. ağrı ceken bir insan veya hayvana yardım etmek girişilen işlerde başarıya ulaşılacağını belirtir.
  ahci:
  bolluk, refah ve mutluluğa işaret eder. ayrıca beklenmedik bir yolculuğu da belirtebilir.
  ahİret:
  ruyada ahirete gitmek, uzun ve yararlı bir yolculuğu belirtir. ahirette bulunmak, tum cabalarının karşılığını alacağını buyuk bir iyilik ve mutluluğa kavuşulacağını belirtir. ahiretten kovulmak, mal, mulk bazen de can kaybına işarettir.
  ahtapot:
  ruyada ahtapot gormek, girişilecek birden fazla işte buyuk başarılar elde etmeyi belirtir.
  akarsu:
  ruyada herhangi bir su akıntısı gormek, maddi kazanca işarettir.
  akİk:
  sağlık ve uzun bir yaşantının işaretidir.
  akrep:
  ruyada akrep gormek, kotu ve ahlaksız biri ile karşılaşılacağı veya onunla bir işe girişileceğine işarettir. akrep sokması, ağır hastalık veya olume işarettir. akrep oldurmek bir kotulukten kurtulacağını belirtir.
  aktor: ruyada film veya tiyatro aktoru gormek, kendisinin veya yakınının devlet veya bir kurumdan herhangi bir kazanc elde edeceğine işarettir.
  aktrİst: ruyada aktrist gormek, maddi kayıba uğrayacağını gosterir.
  alev: ruyada harlı bir alev gormek, onceleri kotu giden bir işin sonradan duzeleceğini gosterir. alevle bir yerinin yanması, tıbbi bir operasyona işarettir. yangın alevi, iyi bir haberin işaretidir.
  alabalik: ruyada alabalık ile ilgili herhangi birşey gormek, beklenmedik bir maddi veya manevi kazancı belirtir.
  aliŞsverİŞs: ruyada alşveriş yapılması, kazanclı bir doneme girildiğini belirtir.
  altin: ruyada altın ile ilgili herhangi birşey gormek, maddi, manevi ve sağlık yonunden istenilen şeylerin gercekleşeceği, cevreden iyilik ve yardım goruleceği bir doneme girildiğini gosterir.
  anahtar: ruyada anahtar kaybetme, erkekler icin, ev değişikliğine,kadınlar icin, aile yaşantısında gecimsizliğe işarettir. anahtar bulmak guc ve iyi bir gelecek sağlıyacak bir işe başlanacağına işarettir.
  anne: ruyada bir kişinin annesini gormesi, iyi ve kazanclı gunleri belirtir. annesini olu gormesi iyi bir haber veya olaya işarettir. annesi ile dargınlık ve kavga ise, başarısızlık ve maddi kaybı işaret eder.
  aŞsk: ruyada sevgilisi ile başka birisini gormek, erkek icin sevgilisinin kendisine cok sadık olduğuna, kadın icinse, tehlikeli bir rakibi olduğuna işarettir.
  at: ruyada herhangi bir şekilde at gormek, iyiye işarettir. İş hayatında yukselme, aşk hayatında iyi gelişmeler, maddi ve manevi isteklerin yerine gelmesine işarettir.
  ayakkabi: yeni bir ayakkabı almak veya ayakkabısını kaybetmek, sıkıntılı gunlerin belirtisidir. rahat ve uygun bir ayakkabı bulup giymek, sonunda huzura kavuşulacak bir doneme işarettir.
  ayna: ruyada aynaya bakmak, yeni bir cevre ve yeni dostlar edinmeye işarettir. aynanın kırılması kotu bir haber alınacağını belirtir.
  ayva: ruyada ayva gormek, kişinin icinde bulunduğu duruma gore, hastalık, hastalıktan kurtuluş, yolculuk, doğum, işte başarı ve kazancı işaret eder
  baba: ruyada babasını vefat etmiş gormek, kotu bir habere işarettir. babası tarafından sevilmek, onunde hayırlı bir yol acılacağı, sıkıntılı gunlerin sona ereceğine işarettir.
  bahce: ruyada bahce gormek, cok guzel, mutlu, sağlıklı, başarılı bir doneme girildiğini, isteklerin yerine geleceğini belirtir.
  balik: ruyada canlı balık gormek, aşkta ve işte şansının acıldığına işaret eder. balık yediğini gormek, mulk ve cocuk sahibi olacağına, suda balık avlamak ic acıcı bir haber duyacağına, balık surusu gormek yonetici durumuna gelineceğine işarettir.
  balta: ruyada balta gormek, sıkıntıda olunan konuda yardım geleceğini, hastalık varsa, tekrar sağlığına kavuşacağını belirtir.
  bataklik: rruyada bataklıkta olduğunu gormek, sıkıntılı bir donem gecireceğine işarettir.
  battanİye: ruyada temiz battaniye veya yorgan gormek, işlerinizin yoluna gireceğini, sıhhatinizin iyi olacağına işarettir. kirli yorgan veya battaniye cevrenizde sizi cekemiyenler var demektir. yırtık battaniye veya yorgan, bilmeden yerine getiremediğiniz bir sozunuzden dolayı bir sevdiğinize cok zarar geleceğine işarettir.
  bavul: ruyada ne şekilde olursa olsun bir bavul gormek, mutlaka yolculuğa işarettir.
  baykuŞs: ruyada oten bir baykuş gormek, cevrenizden bazı kişilerin sizi cekemediği ve hakkınızda kotu konuştuğunu belirtir. eğer baykuş otmuyorsa veya canlı değilse, işinizde başarıyı belirtir.
  bayrak: ruyada dalgalanan bayrak gormek, şanslı bir donemde olduğunuzu belirtir. durgun, sarkan veya yarıya kadar cekilmiş bir bayrak, sıkıntılı olaylar yaşanacağına işarettir.
  bebek: ruyada yeni doğmuş bebek gorulmuşse, sıkıntı veren bir donem gecirileceği ama sonra iyi gunlerin geleceğine işarettir. oyuncak bebek, eğlenceli bir yere davet edileceğine, bebeği hediye ediyorsa, pişman olacağı bir iş yapacağına işarettir.
  bekcİ: ruyada bekci gormek, kuvvet ve kudrette artışı belirtir.
  beŞsİbİryerde: ruyada beşibiryerde ile ilgili herhangi birşey gormek, eline cok mal gececeği ve maddi kazanc belirtir.
  beyaz kurk: bunun gibi gorulen ruyalar iyi bir şansın ve başarının mujdecisidir.
  bicak: ruyada elinde bıcak gormek, guc ve varlığın surekli olacağına, bıcakla birşey kesmek, eline maddi kazanc gececeğine işarettir.
  biyik: ruyada bıyıklı olarak gorulen kişinin, boş ve dağınık bir hayat yaşadığına işarettir. eğer evli ise gayrimeşru bir ilişki yaşadığını da belirtebilir.
  bİber: ruyada biber yemek, yapacağı bir işten dolayı pişman olacağına işarettir.
  bİlezİk: ruyada bilezik takmak, sevdiğinizin size cok sadık olduğuna işarettir.
  bİra: ruyada bira ictiğini gormek, nişanlanacağına ve cok gecmeden evleneceğine işarettir.
  bİsİklet: uyada bir bisiklet gormek veya binmek, cok karışık bir sorunla karşılaşılacağı birtakım yanlışlar yapılacağı ancak sonucta sorunun aşılacağına işarettir.
  boĞa: ruyada kızgın bir boğa gormek, kotu bir olayla karşılaşılacağına işarettir.
  boncuk: ruyada boncuk gormek, yakın cevreden birinin kotu bir olayla karşılaşacağına işarettir.
  borazan: ruyada borazan veya diğer nefesli sazları calmak, sıkıntılı bir meselenin tatlıya bağlanmasına işarettir. borazan sesini işitmek, mesleğinizde ilerlemeyi belirtir. bu muzik aletlerini ruyada sadece gormek, bir yakınınızın kısa bir hastalık gecireceğine işarettir.
  boya: ruyada boya yapmak, cevrenizdeki insanlar uzerinde kuvvetli etkiler sağlıyacağınız bir doneme girdiğinizi belirtir.
  boŞsanmak: ruyada boşandığını goren erkekse, maddi kazanca, kadınsa evlilikte tartışmalı bir doneme işarettir.
  buĞday: ruyada eve buğday alınması, gecim zorluğuna, alınan buğdayın yenilmesi ise, maddi kazanca işarettir.
  buz: ruyada buz gormek, gelecek iyi bir haberle sıkıntılarınızın giderileceğine ve sonrasında hayat şartlarınızın lehinize değişeceğine işarettir.
  bulbul: evlilikte ve aşkta mutluluk işaretidir.
  buro: ruyada herhangi bir buro gormek, maddi kazanca işarettir.
  cadde: ruyada cadde gormek hatalı bir iş yapacağına işarettir.
  cadi: ruyada cadı gormek kendisi ile ilgili olmayan bir soruna karışıp, sıkıntı cekeceğini belirtir.
  cam: ruyada kırık bir cam gormek ufak tefek sıkıntılara, camı kendisinin kırması ise hayatında bir donum noktasına geldiğine işarettir.
  camİ: ruyada cami veya mescit gormek işlerinde başarılı olacağına isteklerinin gercekleşeceğine işarettir.
  canavar: İyi haber ve gelişmelere işarettir.
  cehennem: ruyada cehennem gormek sıkıntı ve aile ici gecimsizlik belirtir.
  cevİz: ruyada ceviz yemek maddi kazanc belirtisidir. ceviz toplamak mutlu bir aile yaşantısına işaret eder.
  ceylan: ruyada ceylan gormek onemli bir haber alınacağını belirtir.
  cİnsel İlİŞskİ: ruya goren erkek, kendisini bir kadınla cinsel ilişkide bulunurken gorurse onun isteklerine kavuşup, işinde ilerliyeceğine işarettir. kadın kendini bir erkekle ilişkide gorurse mutsuz bir donem gecireceği, ancak dikkatli olursa sonucta tekrar huzura kavuşacağına işarettir.
  cuce: ruyada herhangi bir şekilde cuce gormek istediklerinizin gercekleşeceği, sıkıntılarınızın azalacağı beklenmedik kazancların olabileceği bir doneme gireceğine işarettir.
  cuzdan: ruyada cuzdan bulmak buyuk bir maddi veya manevi kazanca işarettir.
  cadir: ruyada cadır kurmak guzel bir olayın pek yakında meydana geleceğine ve bir işin sonuclanacağına işaret eder. cadırdan iceri girmek ummadığınız birinden bir kotuluk goreceğinizi belirtir. cadırda uyumak sevdiğinden haber geleceğini belirtir.
  cakmak: ruyada yanan bir cakmak gorulmuşse, istenilen şeylerin gercekleşeceğine işarettir. eğer cakmak uğraşıldığı halde yanmıyorsa, hayal kırıklığı olacak demektir.
  caliŞsma: ruyada kişinin kendini calışırken gormesi işinde başarılı olacağına işarettir .
  cam: cam ağacı gorulmesi isteklerinin gercekleşeceği iyi bir doneme girdiği ve sağlık problemi varsa kısa zamanda cozuleceğine ve iyileşeceğine işarettir .
  camur: ruyada camur gormek bir ikaz işaretidir ve dikkatli olarak davranılması gereken olayların yaşanacağına ve halihazırda da birtakım hatalı işlerin icinde olabileceğine işarettir .
  caĞlayan: ruyada cağlayan gormek maddi kazanc belirtir .
  camaŞsir: ruyada camaşır gormek cok arzulanan bir şeye kavuşulacağına işarettir .
  can: ruyada can sesi duymak durumunuzda iyiye doğru bir gelişmeyi gosterir. eğer can yakınınızda ise işlerinizdeki bu gelişme yakınlarınızın tavsiye ettikleri şekilde hareket ettiğinizde gercekleşecektir .
  canta: ruyada bir canta torba veya poşet gormek işlerinizde başarıya işarettir. eğer bunlar yırtık veya delikse duşunmeden para yatıracağınız bir iş size para kaybettirecektir .
  catal: evinizde sakinlik ve huzurun yerleşeceğine işarettir .
  cay: ruyada cay icmek iş ve aşk hayatınızda başarıya alamettir. misafirlere cay doldurmak iyi haberler alacağınıza işarettir. cayı devirip dokmek birtakım planlarınızın gercekleşmiyeceğini belirtir .
  cayir: İşinizdeki gelişmelerin sizi mutlu edeceği ve bu durumun sizi etrafınız icin mutluluk verici bir kişi haline getireceğine işarettir .
  cekİc: ruyada herhangi bir şekilde cekic gormek gecici bir sıkıntı veya tasaya işarettir .
  ceŞsme: ruyada ceşme gormek mutluluk işaretidir. eğer ceşmeden su akıyorsa, akan su berrak ise maddi varlığa, bulanık ise maddi sıkıntıya işarettir .
  ciplaklik: ruyada kişi kendisini cıplak olarak gorurse her turlu dert ve tasadan kurtulacağına işarettir .
  cİcek: ruyada cicek gormek iyi ve cok şanslı bir haberdir. kurumuş bir cicek gecici bir uzuntuyu gosterir. cicekci dukkanı mutlu bir ilişkiye işarettir. cicek sulamak işlerinde başarılı olacağını belirtir .
  cİlek: ruyada cilek yemek aşkta mutlu olunacağına işarettir .
  cİngene: bu ruyayı goren genc bir erkekse, beklenmedik bir seyahate, orta yaşta bir kimse ise para kaybına işarettir . bekar bir kadın icin bu ruya mutlu bir evliliğe, evli bir kadın ise gizli bir şeyler oğreneceğine işarettir .
  cocuk: ruyada erkek cocuk gormek iyi bir habere ,kız cocuk gormek sıkıntı verici bir habere işarettir. sut emen bir cocuk gormek sevinmeye işarettir .
  corap: ruyada corap satın almak maddi kazanca işarettir. hediye olarak bir corabın verilmesi aileye ait eski bir sorunun cozulmesine işarettir. corabın kacması bir cok gonul macerasının yaşanacağını belirtir .
  corba: ruyada corba icmek maaşınızın artacağına, kendi işiniz varsa onun gelişeceğine işarettir .
  col: ruyada ne şekilde olursa olsun col gormek her konuda cozum, mutluluk ve gelişme işarettidir .
  corek: ruyada corek pişirmek veya yemek aşk ve evlilik hayatında mutluluk demektir .
  copcu: ruyada copcu olmak genc bir erkek icin işinde yukselmeye, ortayaş bir erkek icin işlerin bir sure kotu gideceğine işarettir. bekar bir kadın icin zengin ama iyi olmayan biri ile evlenebileceğine, evli bir kadın icin evlilik dışı kotu bir ilişkiye girebileceğine işarettir .
  cukur: ruyada cukur gormek dikkatli olmanız gerektiğine, işlerinizin kotuye gidebileceğine işarettir .
  cuval: boş cuval gormek evinizde bereketsizlik ve uğursuzluk olduğunu ve bu yuzden sıkıntı cektiğinizi, doğru ve iyi şeyler yaparak bunun tekrar duzelebileceğini belirtir. dolu cuval ise bereketi gosterir .
  dağ : ruyada dağ gormek kotu şans ve monoton bir iş hayatını simgeler.

  daire : ruyada daire (şekil olarak) gormek, ailenizin gozunde onem kazanacağınız anlamına gelir.

  daktilo : ruyada daktilo gormek, korkunc ve uzucu olayların habercisidir.

  dal : ruyada ağac dalı gormek kotu haberler anlamına gelir.

  dalak : ruyada dalak gormek sıkı calışma ve mucadelelerden sonra şansınızın yuzunuze guleceğinin simgesidir.

  dalgalar : ruyada dalgalar gormek ev hayatınızda tutumlu olabileceğinizin işaretidir.

  davul : ruyada davullar gormek ya da duymak duşmanlarınız tarafından başınıza bir iş acılacağı ve amaclarınızın gercekleşeceği ama yapmanız gerekenleri yaparsanız gercekleşeceği anlamına gelir.

  dans : dans etmek veya dans edenleri gormek, iş konularında ufkunuzun acılacağına ve olayları daha acık goreceğinize bir işarettir.

  dantel : dantel yoksulluğu simgeler.

  dayı : ruyada dayınızı gormek, tutumlu davranarak maddi konumunuzu koruyacağınızı simgeler.

  dazlak : ruyada dazlak birini gormek, sizin icin iyi olacakmış gibi gorunen iş konusundaki bir değişikliğin kotu sonuclar doğuracağının habercisidir.

  dede : ruyada dedenizi gormek, beklediklerinizin gercekleşeceğini simgelediği gibi, guzel bir bebeğede işaret eder.

  dedikodu : ruyada dedikodu edildiğini gormek, utanc duyabileceğiniz bir duruma duşebileceğinizi bildirir.

  değirmen : ruyada değirmen gormek bir dava yolu ile mucadeleyi simgeler.

  demir : ruyada demir gormek, hayatınızda cabucak cozulmesi gereken onemli bir konuya dikkatinizi cekmek icindir.

  deniz : ruyada deniz gormek beklenenlerin gercekleşmesine ve hoşnutluklara işaret eder.

  denizaltı : ruyada denizaltı gormek cok kolay elde edilen ve edilecek başarıların işaretidir.

  deprem : ruyada deprem gormek buyuk hayal kırıklıkları ve acılara işaret eder.

  dere : ruyada bir dere gormek sonunda cabalarınızın semeresini goreceğinizi ve başarıya ulaşacağınızı simgeler.

  dev : ruyada dev gormek, siz ve rakipleriniz arasında buyuk bir mucadele olacağının habercisidir.

  develer : ruyada develer gormek farklı prensipler ve davranışlar edinerek diğerlerini etkileyeceğiniz, ama arkadaşlarınıza bunun soğuk geleceği anlamındadır.

  diken : ruyada dikenler gormek, acıların zevklerle karışacağını simgeler.

  dikmek : ruyada dikiş dikmek ya da diken başka birini gormek, uzuntulerin ve ağır sorumlulukların işaretidir.

  dil : ruyada dil gormek, duygusal ilişkilerinizde yaşadığınız sorunların yakın sure icinde cozuleceğinin işaretcisidir.

  dişci : ruyada dişci gormek uzerinize aldığınız bir sorumluluğu yerine getirerek başarı elde edeceğiniz anlamına gelir.

  diz : ruyada kendi dizinizi ya da bir başkasınınkini gormek cana yakın bir kişiyle arkadaşlık kuracağınızı ve bu kişinin size pek cok guzel suprizleri olacağını işaret eder.

  doğum : ruyada herhangi bir canlının doğumunu gormek zevk ve kazancların sizinle olacağının işaretidir.

  dolap : ruyada dolap gormek eğlence ve iyi şans işaretidir.

  doktor : ruyada doktor gormek iyi sağlığa ve beklenenler gercekleşmesine yorulur.

  domino taşları : domino taşlarıyla oynamak, misafirperverce karşıladığınız birinin artık sizden uzaklaşacağının işaretidir.

  dondurma : ruyada dondurmak gormek ev hayatındaki mutluluğun kaybına ve bu olayların sizi cok uzeceğine yorulur.

  domuzlar : ruyada domuzlar gormek, cevrenizin tasvip etmediği bir evliliğin sizin icin soz konusu olabileceğini haber verir.

  doşek : ruyada doşek gormek alışılmadık mutlulukların habercisidir.

  dovme : ruyada dovmeniz olduğunu gormek ya da başka birinin dovmesini gormek belli bir sure icin hayırlı olayların icinde bulunacağınızı ve olayların istediğiniz gibi gelişeceğini mujdeler.

  dovuş : ruyada dovuşmek veya dovuşenleri gormek, fiziksel rahatsızlıkların habercisidir.

  dudak : ruyada dudak gormek, sağlığınızın yerinde olacağına ve diğerlerini sevindirmekten zevk alacağınıza işaret eder.

  dul : ruyada dul birisini gormek başınız belaya girdiğinde arkadaşlarınızdan destek bulamayacağınıza işaret eder.

  duman : ruyada duman gormek yapacağınız girişimlerin amaclarına ulaşacağını soyler.

  dut : ruyada dut gormek diğerlerinin yerinizde gozu olduğunun işaretidir.

  duvarlar : ruyada duvarlar gormek ailenizden birinin uzun ve ciddi bir hastalık donemine gireceğini soyler.

  duet : ruyada bir duet duymak, iyi haberler alacağınızın işaretidir.

  duğme : ruyada duğme ya da duğmeler gormek, eğer rakipleriniz tarafından tehdit altındaysanız dostlarınızın yardım edeceğini haber verir.

  duğum : ruyada duğum ya da duğumler gormek, hayalkırıklıklarına ve iş konusundaki değişimlere işaret eder.

  dukkan : ruyada bir dukkan gormek ya da dukkanda bulunmak iyi haberler alacağınızın işaretidir.

  durbun : ruyada durbun kullanırsanız, pek yararınıza olmayan arkadaşlıklar kuracağınız duşunulur.

  duşman : ruyada bir duşmanınızı gormek, iş konusundaki butun gucluklerin ustesinden gelerek başarıya ulaşacağınıza yorulur.

  eczane: bir eczaneye girip, ilac almak erkekler icin yanlış suclamaya uğrayacak demektir. genc bir kadın icin, yabancı erkeklerle dostluk etmenin zararlı olduğuna, daha yaşlı kadınlar icin hafif bir rahatsızlıktan sonra iyi olacağına işarettir.

  edebİyat: ruyada edebiyatla uğraşırken kendini gormek, ruyayı gorenin ince ruhlu ve hassas yaradılışlı bir kişi olduğuna ve işlerinde başarıya ulaşacağına delalet eder.

  eflatun: ruyada eflatun rengin gorulmesi pek hayra yorulmaz, genellikle bir rahatsızlık habercisi sayılır.

  ejderha: ejderha veya buna benzer korkunc bir hayvan gormek, duşmanının hakkından gelebileceğine işarettir.

  ekmek: ruyada ekmek gormek hayra yorulur. cunku ekmek, mukaddes bir nesnedir. ruyasında ekmek goren cok yakında arzusuna erişecek, işlerinde başarıya ulaşacak, bolluk ve berekete kavuşacak demektir. ceşitli ekmeklere gore yorumları şoyledir.
  · buğday ekmeği: suruncemede kalmış olan bazı onemli işler yoluna girecek demektir.
  · cavdar ekmeği: İcinde bulunan ruh sıkıntısından kurtuluş yolunun acılacağına işarettir.
  · yufka ekmeği: buyuk bir sevince işarettir.
  · arpa ekmeği: kazancta umulmadık bir miktarda artış olacak demektir.
  · darı ekmeği: bir miktar sıkıntıdan sonra feraha erişileceğine işarettir.
  · nohut ekmeği: gelirde azalma fakat sağlık durumunda duzelmeye işaret sayılır.
  · ekmek kesmek: bir işi sonuclandırmak anlamına gelir.
  · ekmek kabuğu kesmek: cok guc bir meseleyi halletmek şeklinde yorumlanır.
  ekŞsİ: ruyada ekşi bir şey yenildiğinin gorulmesi acı bir haber alınacağına işaret sayılır.

  elbİse askisi: ruyada elbise askısı gormek, bekar kızlar icin "kısmet", delikanlılar icin ise sıkıntı şeklinde yorumlanır.

  elbİse sİlmek: ruyada elbise silmek, kotu bir haber alınacağına işaret sayılır.

  el: ruyada guzel eller gormek, bir sanat kolunda başarı kazanacağınıza işarettir; kuvvetli ve kudretli eller, o ruyayı gorenin siyaset, spor veya endustri alanında başarı kazanacağına ve buyuk mevkilere ulaşacağına işarettir; ruyada gorulen eller, o ruyayı goren şahsı itham ediyorsa, ruyayı goren bir muddet evvel incitmiş olduğu hakiki bir dostuyla uzlaşmaya, barışmaya bakmalıdır; ruyada gorulen el takdirkar bir ifadeyle ve ruyayı goren şahsa doğru işaretler yapıyorsa, ruyayı goren şu veya bu şekilde şan ve şerefe ulaşacak veya calıştığı firma, yahut patronu tarafından takdir ve terfi gorecek demektir.

  elbİse: ruyada eski elbiseler gormek, ruyayı gorenin daima bolluk icinde olacağına, gayet şık pahalı elbiseler gormek ise, o ruyayı gorenin dış gorunuşune cok fazla değer verdiğine ve bu huyunu tashih etmesi gerektiğine, zira bu huyun kendisine cok ciddi bir hata işlemeğe surukluyeceğine alamettir; ruyada elbise veya kumaş satın almak, dostlarınıza bircok yeni elbise satmak, son zamanlarda yaptığınız yatırımların, size ufak bir kazanc sağlayacağına işarettir; ruyada fakirlere veya hayır cemiyetlerine elbise dağıtmak, o ruyayı goren şahsın, cok zaman evvel işlemiş ve coktan unutmuş olduğu bir iyiliğin mukafatını cok yakında goreceğine işaret sayılır.

  eldİven: ruyada eldiven giydiğini goren şahsın seckin birtakım şahsiyetlerin cevrelerinde daima mumtaz bir yer işgal edeceğine işarettir; ruyada yeni bir eldiveni ilk defa giymek, o şahsın ucreti hayli yuksek yeni bir işin başına getirileceğine alamettir; ruyada yırtık veya kirli eldiven gormek, pek hayra alamet sayılmaz ve yine ruyada başkasına ait eldivenleri almak, yerde bulmak veya eldiveni yanlış ele giymek de iyiye alamet değildir.

  enkaz: ruyada herhangi bir ceşit enkaz gormek, hayra alamet değildir. o ruyayı goren şahsın yapacağı yatırımlarda cok daha ihtiyatlı davranması gerektiğine dair bir ikazdır.

  elek: ruyada elek gorenin hakkında en yakın arkadaşları dedikodu yapacaklardır.

  elektrİkcİ: ruyada elektrikci gormek, kısa sure icinde karlı bir işe gireceğine işaret eder.

  elma: elma gormek ne şekilde olursa olsun, talihinizin her işte yaver gideceğini ifade eder. ağacta elma gormek, yakında tatlı haber alacağınıza, masa uzerinde elma gormek, sosyal hayattaki nufus ve itibarınızın gittikce artacağına, elma yemek hazır planlarınızın başarıya ulaşacağına işaret eder, ruyada elmalı pasta veya corek yemek, bir yarışmada derece alacağınıza, ruyada elma almak karlı bir işe para yatıracağınıza işarettir. ruyada ağactan duşen elmalar gormek talihinizin onunuze bir cok fırsatlar cıkartacağına ve sizin bunlardan istifade etmesini bileceğinize işarettir. bahar acmış elma ağacları gormek tatlı ve mutlu ruyalarınıza hicbir şeyden ve kimseden zarar gormeyeceğinize işarettir. bir elma ağacının altında dinlendiklerini goren sevgililer ise mutlu bir evlilik yapacaklar ve surekli mesut yaşayacaklar demektir.

  elmas: ruyada elmas gorenin talihi yolunda gidecek demektir, elmas goren kadın ise zengin ve kulturlu bir erkekle evlenecek, erkek ise anlayışlı, duygulu bir kadınla evlenecek demektir.

  engerek yilani: bu tur, bir hayra yorulmaz. duşmanlarınız sizin hakkınızda bir komplo hazırlıyorlar demektir. dikkatli davranılması gerekir.

  engel: duvar, kapı, set, ucurum veya yuksek bir yer gibi aşılması, oldukca guc olan engelleri gormek; onun en buyuk emel ve maksadına erişmesi demektir ki bir cok zorluklara uğrayıp en sonunda başarı kazanacağına işarettir.

  erİk: ruyada erkek gormek, ruyayı gorenin hic ummadığı bir kişinin ihanetine uğrayacağına işarettir.

  erkek cocuk: ruyada erkek bir cocuk gormek, guvenilir dostlara malik bulunduğunuza ve butun hareketlerinizin herkes tarafından saygı ile karşılandığına işarettir.

  erkek kardeŞs: ruyada erkek kardeş gormek cok sevincli bir haber alacağınıza işarettir.

  eroİn: ruyada bir insanın eroin kullandığını gormesi, o ruyayı gorenin son gunlerde buyuk bir hayal alemi icinde olduğuna işarettir.

  esans: ruyada esans gibi guzel kokular surmek, yakın bir saadeti haber verir. esans veya guzel koku almak, onu seven birisinin daima onu duşunmekte olduğunu bildirir. bir esans veya lavanta alınıyorsa, bu da evleneceğini mujdeler. evliler icin esans; saadet ve sukse işarettir.

  esİr: ruyada esir duştuğunu gormek, başkasının malında gozu bulunduğuna veya borcunu inkar ettiğine, yahut evlilikte mutsuz olacağına işarettir.

  eskİcİ: ruyada eskici gormek, bir tanıdık tarafından geniş olcude aldatılacağına işaret sayılır.

  eŞsek arisi: ruyada eşek arısı gormek, bir yolculuğa cıkılacağına işarettir.

  eŞskİya: ruyada eşkiya gormek, arkanızda sizi destekleyen kişinin bu destekten yoksun bırakacağına işaret eder.

  eŞsya naklİ: ruyada eşya nakledildiğinin gorulmesi, ruyayı gorenin davranışlarını makul olculere indirmesi gerektiğine işarettir.

  eŞsek: ruyada eşek gormek ve binmek devlet ve izzetin ziyadeliğine, eşek etini yiyen cahil bir adamdan hayır gorur. eşeği kesmek fena bir iş gormeğe, eşekten duşmek ise zenginlikten fakirliğe işarettir.

  et: ruyada et yemek, pek de hayırlı sayılmaz. İnsan eti yemek cok fena bir dedikodu, koyun eti hastalığı veya felaketi, kuş eti yiyenin ise muradının olacağına işarettir.

  etİket: ruyada etiket gormek, ruyayı gorenin gosterişe fazlasıyla duşkun bir kişi olduğuna işaret eder.

  erzak: bol erzak gormek; bu bolluğun sonunda sıkıntı ve darlık cekileceğini, sonra da bolluğa kavuşulacağını haber verir.

  evlat: kız cocuğunu gormek; işlerinin iyi gideceğine, annenin kız cocuğunu gormesi; darlığa duşecekleri şeklinde yorumlanır.

  evlenmek: ruyasında evlenen zengin olur. birisi ruyayı goreni opse muradına ereceğine, bir kadınla buluşması buyuk bir zattan faydalanacağına, bir kızla buluşması ise; muradına ereceğini haber verir.

  evlİya: ruyada melek, evliya gibi kutsi varlıklar gormek her zaman icin iyi bir işarettir. buyuk saadet ve refahın yaklaştığını mujdeler.

  evrak: genc bir erkeğin ruyada, senet veya evrak imzalaması; derin bir uzuntuye veya luzumsuz yere mektup yazmasına, buro şefi veya amir bulunan bir kimsenin bu ruyayı gormesi guvenilmeyen bir memur olduğuna, bir eve taşınmaya ve bu evden memnun olmayacağına; senet veya evrak lekeli ise, bir tuzak hazırlandığına işarettir.

  ev yapmak: İnsanın ruyada ev yapması, vaktinin hoş gecmesine, toprakla uğraşmaya, eline mal gececeğine; evini camdan yapılmış gormek, duşman tuzağına uğrayacağına işaret eder.


  fabrİka: İnsanın, kendisini bir fabrikada calışırken gormesi; "genc bir erkek icin, başkalarının teşvik ve tahriki ile yapacağı işte pişman olacağını, genc bir kadın icin; hediye olarak bir giyim eşyası alacağını ve pek hoşuna gideceğini, yaşlı bir insan icin uzerine duştuğu bir işin iyi bir sonuca ulaşacağına işaret eder.

  fabrİkator: ruyada bir fabrikator gorulmesi yeni bir iş girişiminde bulunulacağına işaret eder.

  fahİŞse: ruyada bir fahişe gormek, şansınızın buyuk olcude acılacağına ve sizin herkes tarafından sevilen bir kişi olacağınıza işaret eder.

  faİz
  · faiz vermek: İstemeyerek gunaha girileceğine,
  · faizle para almak: birisi tarafından kandırılacağınıza işaret eder.
  fakİr: ruyada dilenen bir fakir gormek, asil davranışlarınızla herkesin gonlunu kazanacağınıza işaret eder.

  falci: ruyada falcı gormek, ufak tefek sıkıntılarınızı kısa sure icinde atlatarak feraha ulaşacağınıza işaret eder.

  fanİla: ruyada fanila gormek karlı bir ticari girişimde bulunacağınıza, ancak bir kalp acısının da sizi beklediğine işaret sayılır.

  fare: fare gizli bir duşmana işaret eder. olu fare, ruya sahibinin cok haşin ve hain bir duşmanı olduğuna butun hareketlerini takip ederek ilk fırsatta onu yere vurmaya calışacağına işarettir.

  fala bakmak: falcı gormek herhangi bir şeye inanılmaya, şuphelerden cekilmeye veya bilim icin kendisine uymaya hakim bir kimseye işaret eder. falcı batıl, hoş şeylerle aldanan ve aldatan, nefsine hakim olamayan, yalan soyleyen kimsedir. ruyada kendisinin falcı olduğunu gormek; bu ruya butun halk icin hayırlıdır. kahinlerin kendi tabirleriyle konuştuğunu gormesi, bu ruyayı goren kimsenin, dunyada boş şeylerle uğraşmasına, gurura ve aldanmasına işarettir.

  fasulye: ruyada fasulyeler gormek kotu şans ve kader anlamına gelir. riskli işlere atılmadan once iyi duşunun.

  ferİbot: ruyada feribot gormek bulunduğunuz sosyal ortam icinde bazı hatalar yapacağınızı, ve eğer bu hatalarınız dolayısıyla ozur dilemez ve gonul almazsanız arkadaşlarınızı kaybedebileceğinizi soyler.

  fici: ruyada fıcı gormek size cok yakın birileri hakkında cok onemli bir karar almaya zorlacağınız anlamına gelir.

  findik: ruyada fındıklar gormek, sosyal ve finansal konumunuza zarar verecek bazı tartışmalara girebileceğinizin habercisidir.

  firtina: ruyanızda bir fırtınanın ortasında kaldıysanız, daha iyi bir gelecek sizi bekliyor demektir.

  fİl: ruyada fil gormek hayra yorulur ve keyfinizin yerine geleceğini simgeler.

  fotoĞraf: ruyada fotoğraflar gormek, hic beklenmedik bir yerden gelecek bir yardımı alacağınız şeklinde tabir edilir.

  fuze: ruyada fuze ya da roket gormek hayra yorulur, ve buyuk servetleri simgeler.


  gam: ruyasında kendisini gamlı bir durumda goren kimse ertesi gun eğlenceli ve uzun dakikalar gecirecek demektir.
  garaj: ruyada garaj gormek, yakında gelecek olan serveti ve itibarı bildirir. garajda calışıyorsa, gelirini coğaltmak icin kendisine iyi bir fırsatın cıkacağını mujdeler.
  galİbİyet: ruyasında kendisini herhangi bir spor karşılaşmasında galip gormuş olan kimse ertesi gun bir iş teşebbusunde mağlup olacak demektir.
  garson: ruyada bir garsonun dostlarınızdan biri olarak karşınıza cıkması; ailenizden zor duruma duşen birisinin yardımına cağrılacağınıza işarettir.
  gazete: ruyada gazete okuyan, yakında umulmadık ve cok ilgileneceği bir olayla karşılaşacak demektir.
  gamze: ruyasında gamzeli birisini goren kişinin ertesi gun işleri iyi gidecek, memursa terfi edecek, işci ise zam alacak, oğrenci ise derslerinden iyi puanlar alacak demektir.
  gangaster: ruyasında gangaster goren bir kimsenin hayatının ve geleceğinin guven altında olduğuna işarettir.
  ganİmet: ruyasında kendisini bir savaş sonunda ganimet almış olarak goren kimsenin başından talihsiz bir aşk macerası gececek ve bu nedenle uzun yıllar uzuntu cekecek demektir.
  gar: ruyasında gar goren kimse, cok yakında uzun zamandan beri arzulamakta olduğu seyyahate cıkacak demektir.
  gardİyan: ruyada bir gardiyan gormek, ruyayı goren kişinin elinden bir kaza cıkacağına işarettir.
  gardirop: ruyasında bir gardrop goren kişinin yıllardır kurduğu hayaller bir anda gercekleşecek demektir.
  gazİno: ruyada bir gazinoda oturarak eğlendiğini gormek, tum cabalara rağmen ruh sağlığının bir turlu sağlanamayacağı şeklinde yorumlanır.
  gazoz: ruyada gazoz şişesi gormek, cok kısa bir zaman icinde beklenmedik, umulmadık bir haberle karşılaşmaya işarettir. gazoz icmekse para kaybı biciminde yorumlanır.
  gebe: kadınlar icin kendi veya başkasını hamile gormek gunah ve suc işleyeceğine; kızlar icin kendi hakkında yapılacak dedikodulara işarettir.
  gece: bu ruya sıkıntı ve tasayla yorumlanır.
  gemİ: ruyada gemi gormek, tasa, hastalık ve mali sıkıntıdan kurtuluşa işarettir. geminin karaya oturması, o kimsenin arsız ve namussuz olmasına, dininde ayrılık gostereceğine işarettir. gemi icinde birşey gormesi, onun servet sahibi olmasına; bekarsa evlenmeye işarettir. ruyada geminin batması gormek iyi ve karlı bir işe başlanacağı şeklinde yorumlanır. gemi batarken duduk sesi işitilmişse kar cok fazla olacak demektir.
  general: ruyada general gormek hayra yorumlanır. ruyada general şan, şeref ve itibar demektir.
  geometrİk Şsekİller: ruyada ucgen, beşgen gibi geometrik şekiller goren kişinin cok yakında başına uzucu bir olay gelecek ve bu olayın nedeni ruyayı gorenin bizzat kendisi olacak demektir.
  gergedan: ruyada gergedan gormek, sosyal cevrenizde son derece nufuslu bir insan olacağınızı gosterir.
  gerdek: ruyada gerdeğe girildiğinin gorulmesi, sonu gozyaşı ile bitecek bir olayın başlangıcı demektir.
  geyİk: geyik gormek, cok guzel bir ruya olarak yorumlanır. genc bir erkek gormuşse, kendisini mutlu edecek bir maceraya atılacağını; memur ise terfi edeceğini; genc bir kız icin arzularının gercekleşeceğine işarettir. ruyada geyik avlamak hayırlı bir işaret sayılmaz.
  gİrdap: ruyada girdap gormek, pek yakında bir tehlikeye maruz kalınacak demektir.
  gİŞse: ruyasında bir sinema veya tiyatro gişesinde kendisini goren kimse hayalperest bir kimsedir. bu hayallerini kısıtlaması gerekmektedir.
  gİtar: ruyada gitar calmak, artistik kabiliyetlerinizin bulunduğuna işarettir. ruyada gitar sesi duymak, postadan coktandır beklediğiniz bir haberin geleceğine işarettir.
  goc: ruyada goc etmek dinin yasak saydığı şeylerden kacınmakla yorumlanır.
  gok gurlemesİ: gok gurultusunun sesini duymak, bir felaketin yaklaştığına ve onceden tedbirli hareket edilirse bu tehlikenin onlenebileceğine işarettir.
  gol: ruyada gole girmek onun hile ile aldatılacağına işarettir.
  gomlek: ruyada gomlek her ne şekilde gorulurse gorulsun, onun cok yakında refaha kavuşacağını haber verir. gomlek yırtıksa onun cok yakında buyuk bir servete kavuşacağını gosterir.
  gozyaŞsi: ruyada gorulen gozyaşı kaygı ve kederle yorumlanır.
  gul: ruyada gul gormek, cok iyi bir şekilde yorumlanır. birisinin gul toplaması, vaktinin hoş gececeğine, muradına ereceğine, cok hayırlı haberler alıp sevineceğine işarettir. gul herkese para ve saadeti mujdeler. aşık bir kadın gul gormuşse sevdiğiyle birleşir.
  gulmek: uykudan sabahleyin gulerek uyanmak bol para ve saadetin gelecceğini mujdeler. bir şakaya gulmek sevince, mala ve zenginliğe kavuşacaktır.
  gumuŞs: ruyada paraya cevrilmiş gumuş gormek, guzel bir kadınla beraberliğe işarettir.
  gunduz: ruyada gunduz olduğunugormek onun her turlu kaygı ve tasadan kurtuluşuna; guzel bir eşe, sevimli bir evlada işarettir.
  guneŞs: ruyada guneş gormek, erkek cocuğunun doğmasına; bir kadının ruyasında guneşi taşıması onun evlenmesine işarettir.
  gurultu: uykuda bir takım kişilerin gurultusunu duymak, fakat neler soylediklerini anlamamak genc bir erkek icin iyice anlamadan kabul etmemesi gereken bir teklif alacağına; orta yaşta ise imzalaması icin verilen her raporu cok iyi incelemesi gerektiğine, aksi takdirde hareketinin tehlikeli olacağına işarettir.
  haber : guzel haberlerin, mutluluğun ve şansın habercisidir. kotu haber ise uğursuzluğa işaret sayılır.
  hali : zenginliğin ve bolluğun simgesidir. zengin arkadaşlar edineceğiniz anlamına da gelir. eğer bir halı uzerinde yuruduğunuzu gorduyseniz, cok zengin ve mutlu olacaksınız.
  hamİlelİk : hamile olduğunu gormek, mutsuz bir evlilik hayatı demektir. ruyayı goren gercek hayatta da hamileyse; bu, sorunsuz bir hamilelik donemi gecirecek, sağlıklı bir cocuk dunyaya getireceksiniz anlamındadır.
  hancer : duşmanlarınız olduğu anlamına gelir.
  hamam : ruyada bir hamam gorduyseniz, bu, sağlık icin bulunduğunuz ortam ve kişilerden bir sureliğine uzaklaşacağınız anlamına gelir. yeni arkadaşlıklar olarak da yorumlanabilir.
  hap : pek cok sorumluluk ustlenecek, fakat gerektiği kadar odullendirilmeyeceğinizin işaretidir.
  hapİs : bazı sorunlardan kurtulup sonunda mutlu olacağınız anlamına gelir.
  hapİshane : uğursuzluk ve mutsuzluk demektir. layık olmadığını duşunduğunuz bir kişiye bazı haklar vermeniz istenecek. mantıklı duşunun ve bu konuda daha doğru kararlar vermeye calışın. hapishaneden birinin cıktığını gormek ise mutluluğun işaretidir.
  harabe : harabe gormek pek iyi yorumlanmaz. sevgililer arasında tartışmalara, hatta ayrılığa bile yorumlanır.
  harem : eğer ruyanızda bir harem kurduğunuzu gorurseniz, boş işler icin zaman harcayacaksınız demektir. bir kadın kendini cariye olarak gorurse, yasa dışı zevkler almaya ve evli erkeklerle birlikte olmaya yatkın olacak demektir.
  haŞsereler : hastalık ve sıkıntılı bir durumu yansıtır. bu durumdan kurtulmanız başarı getirecektir. eğer kurtulmayı başaramazsanız bir hastalık haberi alabilirsiniz.
  hava : hava acık ve guneşliyse, şansınız artacak demektir. hava parcalı bulutluysa duygusal hayatınızda başarılı olacaksınız. eğer hava kapalı ve ic karartıcıysa, şanssızlık ve hastalık peşinizdedir.
  havuc : zengin ve sağlıklı bir yaşamın simgesidir. havuc yemek, iyi kalpli bir insanla erken yaşta evlilik yapacağınızı haber verir.
  hayvanlar : bir suru hayvan gormek, aşıklar icin cok guzel bir anlam taşır cunku bu ruya yakında gercekleşecek olan bir duğunun habercisidir.
  hayvan seslerİ duymak : ruyada tavuk gıdaklaması ani bir olume ve hastalıklara yorulur. eşek anırması, bir haber ya da bir armağan alacağınızı haber verir. koyun, kuzu melemesi ise, işinizle ilgili yeni bir atama ya da sorumluluk alacağınız anlamı taşır.
  hayvan uzuvlari gormek : ruyada gorulen hayvan burnu, yeni ve tehlikeli bir devrenin başladığına işarettir. kuş kanatları gormek, seyahatte olan bir sevdiğiniz icin endişe duyduğunuza işarettir. tavuk, horoz, kaz, ordek vb. kumes hayvanlarının kanatlarını gormek ise, tum sıkıntıları aşacağınızın mujdecisidir. hayvan kuyruğu kesmek ya da koparmak, talihsiz bir durumla karşılaşmak şeklinde yorumlanır. yuzulmuş bir hayvan postu ya da hayvan postundan bir şey gormek, karlı bir iş alacağınıza işarettir.
  hedİye : birinden hediye almak; hayatınızda cok şanslı ve mutlu olacağınız anlamındadır.
  hemŞsİre : buyuk bir sorununuzu cozebilmeniz icin, başkalarının yardımına ve tavsiyelerine ihtiyacınız olacagına isarettir.
  hirs : hırslı olmak, sağlık, para ve şansın habercisidir.
  hirsiz : bazı duşmanlarınız var. eviniz soyulursa, bazı problemler yaşadıktan sonra amacınıza ulaşacaksınız. bir hırsız olduğunuzu gorurseniz, işleriniz alt ust olacak. eğer hırsızı kovalıyor ve sonunda onu yakalıyorsanız, duşmanlarınıza karşı galip geleceksiniz.
  hİndİ : ruyada hindi gormek, iş yaşamındaki buyuk kazanclara işarettir. bir hindiyi yiyorsanız, bu, guzel olayların mujdesini verir. bir av hayvanı gibi hindiyi avladığınızı gormek ise, haksız yoldan elde edilen bir servet demektir.
  hİzmetcİ : sıkıntılı gunlerden sonra,maddi olarak rahata kavuşmak anlamına gelir.
  horoz : oten bir horoz gormek, yakında evleneceğinizi haber verir. horoz dovuşu gormek ise, aile icinde bazı huzursuzluklardan dolayı taşınacağınız anlamına gelir. ayrıca rakiplerinizle de tartışacaksınız. horoz aynı zamanda şohret ve başarıya da işaret eder. sabah vakti horoz sesi duymak, guzellikle olarak yorumlanır.
  hububat : hububat gormek cok hayırlıdır. hububat; bolluk,şans ve zenginliğin simgesidir.
  hurma : hurma gormek veya yemek bolluk ve bereketin işaretidir.
  hucre : onemli bir karar almanız gerekecek.
  jaguar: ruyada guney amerika da yaşayan pars cinsinden bu hayvanı gormek, bir uğur, bir mujde işaretidir.

  jaluzİ: ruyada perdelik jaluzi gormek, cok yakında hayırlı bir haberin alınacağına ya da bir hastalıktan kurtuluş yolunun bulunacağına işaret olarak kabul edilir.

  jambon:ruyada jambon gormek ya da jambon yenildiğini gormek zenginlik işareti olarak kabul edilse de bu tesfir batılı ruya yorumcularına aittir. doğulu musluman ruya tabircileri, boylesine ruyaları genellikle pek hayra yorumlamaz, uğursuzluk olarak kabul ederler.

  jandarma: ruyada jandarma goren kişiyi, cok yakın zamanda buyuk bazı uğraşlar bekliyor demektir. ancak, boylesine bir ruyayı goren kişi uğraşlarının sonunda kesin bir başarıya ulaşacaktır.

  jant: ruyasında otomobil jantı goren kişi, arzuladığı geziye cıkamayacak demektir.

  japon: ruyasında japon goren bir kimse, eğer bekar ise, hayatını sadık birisi ile birleştirecek demektir. ruyayı goren evli ise, bu da hayra yorulur.

  japon gulu: ruyada japon gulu gormek, buyuk bir seyahatin habercisi olarak yorumlanır.

  jelatİn: ruyada jelatin gormek, hic umulmadık bir kişiden ihanet goruleceğine işarettir.

  jenerator: bir kişinin ruyasında jenerator gormesi, o ruyayı goren kişinin mesleğinde umulmadık bir anda ve umulmadık bir olay nedeniyle yukseleceğine işaret eder. ruyayı goren kadınsa erkek evlat sahibi olacak demektir.

  jartİyer: ruyada jartiyerini duşurmek veya kaybetmek, gunluk hayatınızda ufak tefek dertleriniz olacağına ve hafif capta bazı hayal kırgınlıklarına uğrayacağınıza işarettir.

  jet: ruyasında jet ucağı goren kimse, cok kısa zamanda bir işte kıskanılacak bir başarıya ulaşacak demektir.

  jeton: ruyada jeton gormek, iyi para kazanılacağına işarettir.

  jİlet: ruyada jilet gormek, uzun zamandan beri suruncemede olan bir işin iyi sonla biteceğine işaret eder.

  jupİter: ruyasında jupiter yıldızını goren, calışma gucunu kaybedecek ve bir hastalığa yakalanacak demektir.

  jurİ: ruyada juri gormek, cok yakında kalabalık bir torenin olacağına ve bu torende kendisinin on mevkide bulunacağına işarettir
  kaba-saba: ruyada kaba-saba bir nesne gormek geleceğinin cok parlak olduğuna, girişilen işlerin cok iyi bir şekilde sonuclanacağına, karın artacağına ve iyi haberler alınacağına işarettir.

  kabadayi: ruyasında bir kabadayı goren kişi cevresinin sevgisini ve itibarını kazanacak, cok zor bir uğraşta kıvanclı bir zafer elde edecek, aşkta karşılık gorecek ve sağlığı duzelecek demektir.

  kabakulak: ruyada kabakulak hastalığına tutulduğunu goren kişi, sıkıntı icine duşecek ve bu sıkıntıdan buyuk uğraşlar sonunda kurtulabilecek demektir.

  kabahat: ruyada kabahat işlediginin gorulmesi hayra yorulmaz, kotu bir haberin işaretidir.

  kabak: bu ruyayı goren kimse, kadri şanı yuksek ve halka hizmet eden ve bilgin bir kişiye işarettir.

  kabare: birisinin ruyasında kabareye gitmesi cok yakın bir dostu ile arasının olur olmaz bir mesele yuzunden onarılmayacak derecede acılacağına işarettir.

  kabul gunu: ruyada kendisini bir kabul gunune gitmiş goren kişinin bu ruyası onun muthiş bir dedikodu ile karşı karşıya bulunduğuna işaret sayılır.

  kabİr: ruyada bir insanın kabir yapması, bir evi tamir ve imar etmesi demektir. kendisinin kabir kazdığını gormesi, bekar ise hile ve yalanla bir kadınla evlenir. kabir uzerinde ayakta durması onun buyuk bir gunah işleyeceğine işarettir. dam ustunde kabir kazması, omrunun uzunluğuna; kabirleri gezmesi, hapishanede bulunan mahkumları ziyaret etmesine işarettir.

  kabrİstan: kabristan gormek, vaiz ve kuran dinlemeye ve ağlamaya, maneviyat alemine dalmaya işarettir.

  kabus: ruyada kabus gorulmesi her insanın gizli duşmanının meydana cıkmasına ve onu mağlup edeceğine işarettir.

  kacmak: cok onemli bir tehlike veya kavgadan kacmak cok korkulu ve endişeli gececek bir surenin sonunda hayırlı olacağına işarettir.

  kadayif: ruyada kadayıf tatlısı gormek, tatlı bir haberin alınacağına duğun-dernek kurulacağına işaret eder.

  kadinbudu: ruyasında kadınbudu kofte goren kişinin başı durup dururken belaya girecek ve bu beladan cok guc koşullar altında kurtulacak demektir.

  kadingobeĞİ: ruyada kadıngobeği tatlısının yenildiğinin gorulmesi bir dedikodunun mevcut olduğuna işarettir.

  kadİr gecesİ: ruyada kadir gecesini gormek, ruyayı gorenin işlerinde, uğraşlarında, isteklerinde buyuk bir başarıya ulaşacağına ve onun allah ın sevgili bir kulu olduğuna işarettir.

  kadeh: su veya şerbet ictigimiz kadehleri ruyada gormek daha ziyade evin hanımına işarettir. altın ve gumuş kadehler, sağlamlığa işarettir. kadehten su dokulmuş ise, kadının doğumunun olmayacağına; kırıldı ise vefatına işarettir. elinde dolu bir kadeh gormesi, fakat bardak elinden duştugu halde su elinde kalmış ise karısının bir oğlan doğurup vefatına işarettir.

  kadin: ruyada bir kadının, kendisine bir şey verdiğini gormek, onun dunya işleriyle meşgul olduğuna işarettir. ziynetli ve guzel kadın goren zengin olur. cirkin kadın, fakir duşeceğine işarettir.

  kadİfe: ruyada ipek kadife alan, satan, giyen herkesin, halk arasında şohret olacağına işarettir.

  kafes: ruyada kafes goren, hic beklemediği bir sırada buyuk sıkıntıya duşecektir.

  kafkasya: ruyasında kendisini kafkasya ya gitmiş goren kişinin, başı durup dururken derde girebilir, bu nedenle cok dikkatli olması gerekir.

  kahİn: ruyada kahin gormek, eskiden ilişkiniz olan birisi ile yeniden karşılaşıp, ilişki kuracağınıza ve tatlı aşk gunleri yaşayacağınıza işarettir.


  lale: renklerle bezenmiş lale tarlasını gormek, bulunduğu topluluk icinde faydalı olabileceği bir goreve tayin edilecekse de bu vazifede kendi huzur ve rahatını bozacağına; ruyada lale toplamak, tehlikeli bir arkadaşlıktan sonra tam zamanında işin farkına vararak bu tehlikenin onleneceği şeklinde yorumlanır.

  lamba: ruyada lamba yakmak, genc bir erkek icin, cok zor duruma duşeceğini; orta yaşta ise, hayatta başarıya ulaşmak icin, henuz tecrube sahibi olmadığına; genc bir kız ise hoş ve eğlenceli bir ziyafete gideceğine; yaşlılar icin, iyi bir işte beklenmedik derecede talihin acılacağına işarettir.

  lacİvert:

  (elsa, 28 Eylül 2005 Çarşamba, 00:37:38)
 3. madencİ: ruyada başka madencilerle beraber maden ocakları ile maden kuyularını dolaşmak, erkek icin bir arkadaşıyla anlaşma; tecrubeli bir adam icin, işini genişleteceğine; bekar bir kadın icin zengin birisiyle evleneceğine; evli bir kadın icin de şansının cok acık olduğuna işarettir.

  maden ocaĞi: ruyada derin ve uzun bir maden ocağına girmek, onun bir duşmanı olduğuna, bundan oturu dikkat etmesi gerektiğine işarettir.

  maĞara: İnsanın ruyasında mağara gormesi, hayatı boyunca dayanabileceği ve esirgemesine sığınacağı buyuklere ve ustatlara, anneye ve sanat bakımından da ustasına işarettir. mağara bazen de işlerini başkasından gizlemeye, ortmeye ve her turlu tasa ve şiddetlerden kurtuluşa işarettir. eğer ruyayı goren hasta ise veya cezaevinde bulunuyorsa bunlardan kurtulmasına işarettir.

  maĞaza: genc bir erkek icin faydalı bir işe; tecrubeli yaştakiler icin karlı ve kazanclı bir rızka; kadın icin ev hayatında mutlu ve iyi bir omur sureceğine işarettir.

  mac: ruyada ozellikle futbol macı seyretmek, vaktinizi boşa harcamakta olduğunuzun işareti sayılır.

  maden suyu: ruyada maden suyu veya sodası gormek, midenizin bozuk olduğunun belirtisidir.

  maĞlubİyet: ruyada her hangi bir konuda mağlup olunduğunun gorulmesi aynı konuda galip gelinebileceğinin işareti olarak kabul edilir.

  mahalle: ruyada bir mahalle gormek neşeli bir haber mujdesi olarak kabul edilir.

  muhallebİcİ: ruyada muhallebici gormek, tatlı bir sonla bitecek aşk seruveni anlamına gelir.

  mahkeme: ruyada hukuk işlerine bakan mahkeme gormek cok hayırlıdır. ceza mahkemelerini gormek ise, sıkıntı ve şiddetle tabir edilir. mahkemede dinleyici veya şahit olarak bulunmak heyecan ve olaylarla karşı karşıya olduğunu gosterir.
  mahzen: yer altında mahzen gormek, kefil olmaya ve odemeye işarettir. bir mahzeni yıkılmış veya tamamiyle kapanmış gormesi, o kimsenin, hasta bir annesi varsa vefatına işarettir.

  makara: ruyada iplik sarılı makara gormek, işlerinin kolaylaşacağına ve duzgunluğune; kuyu ve halat makaraları ise cok zahmetli işlere işarettir.

  makbuz: ruyada bir makbuzun veya faturanın karşılığını odemek, hayra alamettir. ruyada, sağa sola fatura veya makbuz vermek, işinizin acılacağına ve gelişeceğine işarettir. ruyada bir makbuzu veya faturayı olmayacak bir yere koyup kaybetmek kara haber beklerken cok tatlı haberler alacağınıza işarettir. ruyada bir faturayı odemeyi unutmak bir mesuliyetten kurtulmaya calıştığınızı ifade eder.

  makam: ruyada her hangi bir makama yukseldiğinizi gormek, işinizde başarısızlığa uğrayacağınıza işarettir.

  makarna: ruyada makarna gormek, o ruyayı gorenin, felaket bir şekilde obur olduğuna işarettir.

  maket: ruyada bir maket gormek, uğursuzluk haberi olarak yorumlanır.

  makİne: ruyada bir makine gormek, karlı bir iş teşebbusunde bulunacağınıza işarettir.

  makyaj: ruyada makyaj yapıldığını gormek, kısa sureli fakat tatlı bir aşk hayatının yaşanacağına işarettir.

  mandalİna: ruyada mandalina yemek, guney bolgelerine neşeli bir geziye katılacağınızın işareti olarak kabul edilir.

  mandolİn: ruyada mandolin goren kimse yakın dostlarıyla cok neşeli gunler gecirecek demektir.

  makas: elinde makas goren adamın erkek ve kız kardeşleri coğalır; bekar ise izdivac eder. uzerine makas indiğini goren kimsenin omru tukenir. makasla bir şey veya sac kesiyor gormesi iş hayatında iyi bir fırsatın cıkacağına işarettir.

  matkap: ruyada matkap gormek, hileli ve cok şiddetli bir adama işarettir.

  manav: ruyada manav gormek, iyiliğe ve guzelliğe işarettir.

  masa: masanın uzerinde yemekleri hazır gormek zenginliğe, refaha, ustu boş masa gormek, fakirliğe işarettir.

  maŞsa: ruyada maşa, sevdigi bir kimseye kavuşacağına, iyi haberlere işarettir.

  mantar: ruyasında mantar goren kişi, yanlış bir takım girişimlerde bulunmuş demektir.

  manti: ruyada mantı yediğini goren kimse en yakın dostlarından birinin ihanetine uğrayacak ve uzuntu icinde kalacak demektir.

  manto: ruyada manto gormek, ruyayı goren kişinin, cok yakında buyuk bir sıkıntı icine duşeceğine işarettir.

  marangoz: ruyasında bir marangoz goren kimsenin cok kazanclı bir işe girişeceğine işarettir.

  margarİn: ruyada margarin yenilmesi, mide hastalığının belirtisi olarak kabul edilir.

  marmelat: ruyada marmelat yenildiğinin gorulmesi, başta kotu koşullarla başlayan bir işin, sonunda başarıyla sona ereceğine işarettir.

  marul: ruyada marul gormek, cok ihtiraslı ve doymak bilmeyen birisi ile tanışacağınızın işaretidir.
  masaj: ruyanızda kendinize masaj yaptırdığınızı gormek, sporun size yaradığını gosterir.

  masal: ruyada masal dinlemek, bazı hayallerin gercekleşebileceğine işarettir.

  maske: ruyada maske gormek, bazı sırlarınızın yakınlarınız tarafından oğrenileceğine işarettir. ruyada maskeli baloya gitmek neşeli bir haber alınacagina işarettir.

  matbaa: ruyanızda bir matbaa gormek, hukumet dairelerindeki bir işinizin yoluna gireceği demektir.

  matem: matem ile ilgili ruyalar, genellikle aydınlık gunlerin habercisi olarak tabi
  maya: ruyada maya gormek, ruh sıkıntısına işarettir.

  maydonoz: ruyada maydanoz gormek, uzun sureden beri cekmekte olduğunuz mide hastalığından kurtulacağınızın işaretidir.

  maymuncuk: ruyada maymuncuk gormek cok yakında merak ettiğiniz bir konuyu oğreneceğinize ve bu konudaki merakınızı tatmin edeceğinizin işarettir.

  mayo: ruyada mayo gormek, deniz kenarında bir ev alma ihtimalinin olabileceğini gosterir.

  maytap: ruyada maytap gormek, şenlikli ve neşeli gunlerin başlangıcına işarettir.

  mazot: ruyada mazot gormek, arap memleketlerine bir gezi yapmanız ihtimali olduğuna işarettir.

  mavİ: mavi renk gorulduğu takdirde, aileniz icinde muhabbetin işaretidir. ruyada mavi gok gormek, aşkta sadakati ifade eder.

  maymun: İnsanın ruyasında maymun gormesi; cok ahlaksız, yani ayıbın her turlusu kendisinde mevcut bir kimseye işarettir. maymun gormek, buyuk gunahlar işlemeye; maymunun yanından kacıp gittiğini gormesi duşmanına ustun gelmesine işarettir. maymun yavrusu gormesi, sihirbazlıktan gelir temin edeceğine; maymunu omzuna alması, onun bir evden mal calarak cıkmasına işarettir.

  mehter: ruyada mehter takımı gormek ya da bir mehter marşı dinlemek, cevrenizde buyuk bir mutluluk havasının eseceğine ve duğun-dernek olacağına işarettir.
  mehtap: ruyasında mehtap goren kişi, tatlı bir aşk seruveni yaşayacak demektir. ancak sağlığına dikkat etmezse, bu ruyayı goren verem de olabilir.

  mektup: ruyasında evine postacının mektup vermesi veya postacıdan mektup alması, birisine mektup yazacağına; erkekler icin makamında yukselmeye; ticaret erbabı icin kazancının artmasına işarettir. calışan kadınlar icin de bu ruya aynı şekilde yorumlanır. ev kadının ise cok iyi vakit gecireceğine veya bir toplantıya, davete; genc kızlar icin enteresan bir aşka işarettir.

  melek: ruyada meleklerle konuşmak veya onlardan bir şey almak, o kimsenin, şahadet mertebesine yukseleceğine; meleklerin bir yere indiğini gormesi eğer şiddet ve sıkıntı icinde iseler, kurtuluşlarına işarettir. kabire gelen melekleri gormek, darda kalan kimsenin darlıktan kurtularak, rızk sahibi olacağına, fakirin zenginliğine veya şehit olmaya işarettir.

  meme: ruyada bir kadın memesi gormek, bir kız evladınızın olacağına, eğer bekarsanız cok yakında dunya evine gireceğinize işarettir.

  memur: ruyada memur gormek, cok kotu yorumlara tabi tutulur. ruyada memur sıkıntı, bekleme, yorgunluk, işlerin aynı duzeyde kalması demektir.

  menteŞse: ruyada menteşe gormek, cok yakında sıkışık bir durum icine duşeceğinize işarettir.

  mengene: ruyada mengene gormek, bir sıkıntıdan cok yakında kurtulacağınıza ve elinize yuklu bir miktarda para gececeğine, uzun zamandan beri beklediğiniz bir mektubun elinize gececeğine, yakınlarınızdan birinin evleneceğini gormenize işarettir.

  mercİmek: ruyada mercimek gormek, bir yakınınızın sizin aşk hayatınız ile ilgili olarak kotu duzenler kurmak icin uğraştığına işarettir.

  merdane: ruyada merdane gormek, sıkıntılı gunlerin başlangıcına işarettir.
  meydan: meydan ile ilgili ruyalar, iyi haber alınacağına işarettir.

  meyhane: ruyada meyhane gormek, ruyaların en hayırlısıdır. ruyayı goren işinde, aşk hayatında, sağlık durumunda hep iyiye gidecek, iyi dostlar edinecek, eline bol para gececek demektir.

  meyve suyu: ummadığınız birisinin size kotu bir şaka yapacağına işarettir.

  miknatis: ruyada mıknatıs gormek, başarılı bir aşk hayatının habercisi olarak yoruma tabi tutulur.

  mizika: ruyada mızıka gormek ,neşeli gunlerin arifesinde olduğunuzun işaretidir.

  mezar taŞsi: ruyada, mezarlıkta gezerken, mezar taşlarının yazılarını okumak ve onlara bakmak, yalnızsa uzun ve manasız bir hayata; evli ise uzun bir omre işarettir.

  mezarlik: ruyasında mezarlık gorenin, gunahlarına tovbe edeceğine; kendisini olmuş gorenin, omrunun uzun olacağına; bir oluyu ağlarken gormesi iyi ve hayırlı haberlere; oluyu kacarken gormesi uzun omre; mezar kazdığını gormek, vefat edeceğine işarettir. oluye bir şey vermek veya almak evinde ve işlerinde bereket olacağına; olulerle beraber gitmek vefatının yaklaştığına; kendi evinde olu goren, istek ve muradına ereceği şeklinde yorumlanır.

  misir: ruyasında mısır yemek, mısır tarlası gormek genc bir erkek icin yapı işlerindeki başarısına; daha tecrubeli bir yaşta ise zor olmasına rağmen yaptığı işin sonunda kazanca; genc bekar kadın icin cok dedikodulu bir evliliğe; iş kadını icin beklenmedik bir yerden gelecek paraya işarettir.

  mizrak: eğer gorulen mızrak, silahla beraber gorulur ve demirden yapılmış ise; kuvvete ve galibiyete, eğer silahsız veya demirden değilse kazanclı bir ticarete işaret eder. bu ruyayı goren bir fakir ise zengin olacağına işarettir.

  mizrap: ruyada mızrap gormek, cok yakında muzikli ve oyunlu bir toplantıya, eğlenceye gideceğinize işarettir.

  mİĞfer: ruyada miğfer gormek, kavga işareti olarak yoruma tabi tutulur.

  mİkrofon: ruyada mikrofon gormek, siyasi hayata atılacağınıza işarettir.

  mİdye ve İstİrİdye: ruyada denize girip midye toplamak, sıkıntı ve uzuntulu gececek anların, akla gelmeyen bir tehlikenin yaklaşmakta olduğunu bildirir.

  mİsafİr: İnsanın hic tanımadığı veya hoşlanmadığı kimselerle misafirliğe gitmesi, aynen hoşlanmadığı veya sevmediği bir şahıs tarafından rahatsız edileceğine işarettir.

  mİkroskop: ruyada mikroskop gormek, cocuğunuzun bilimsel işlere karşı geniş bir eğiliminin olduğuna işaret eder. cocuğunuz yoksa bu vasıfta bir evlat sahibi olacaksınız demektir.

  mİlletvekİlİ: milletvekili gormek, işlerinizin altust olacağına işarettir.

  mİnder: ruyada minder gormek, rahata erişileceğine işarettir.

  mİntan: ruyanızda bir mintan giymek, sıkıntı icinde bulunduğunuza işarettir. bu sıkıntıdan kurtulmak icin ruyada giyilen mintanın yırtılmış olması gerekir.
  mobİlya: genc bir erkek icin ev eşyası satın alması veya satması ya da bu eşyalara bakarken gormesi iyi bir iş icin tartışmaya; orta yaştakiler icin işlerini duzene koymasına; bekar bir kadın icin ani izdivaca; evli bir kadın icin eğlenceye işarettir.

  mor: ruyada mor renk gormek, başarısızlıkların artık son bulacağına işarettir.

  motor: ruyada işleyen bir motor gormek, işlerin duzgun gideceğine, stop etmiş bir motor gormek ise tam tersine işlerin bozulacağına işarettir.

  mozaİk: ruyada mozaik gormek, cok yakında tarihi ve turistik bir geziye cıkacağınıza işarettir.

  muhafiz: ruyada muhafız gormek, herkesin guvenini kazanacağınıza işaret olarak kabul edilir.

  mumya: ruyada mumya gormek, eski bir dostunuzdan umulmadık bir zamanda hayırlı bir haber alacağınıza işarettir.

  muska: ruyada boynunuza bir muska asıldığını gormek, hayırlı bir haber işiteceğinizin işareti olarak kabul edilir.

  musluk: musluk ile ilgili butun ruyalar hayra, berekete, sağlığa, bolluğa ve işlerin duzeleceğine, iyi haberler alınacağına yorumlanır.
  motosİklet: motosiklete binmek, kiralamak ve satın almak herkes icin enteresan ve cok iyi bir dost edineceğine işarettir.

  mum: elinde bir mum tutan veya yakan bekar erkek ise guzel bir kızla evlenmeye; bekar bir kadın ise iyi bir erkekle nikaha ve guzel bir evlada; gurbette ise vatanına donmeye; fakir ise zengin olmaya; tacir ise kazanc ve karının artmasına; memur ise terfi ederek makamının yukselmesine işarettir.

  muŞsamba: ruyada muşamba, ev değişikliğine işarettir.

  murekkep: ruyada murekkep gormek, hareketlerinize dikkat etmediğiniz takdirde bu hareketlerinizin yanlış anlaşılacağına işarettir.

  musİkİ: ruyada muzik sesi duymak, fevkalade guzel bir duş olup, onun en buyuk dileğinin olacağını haber verir.

  musİkİ aletlerİ: ruyada musiki aletlerinden her hangi birini calmak muradınıza ermeye, parlak bir geleceğe kavuşmaya; piyano veya başka bir muzik aleti satın almak, guzel sanatlar alanında beklediğinizden daha buyuk bir başarıya; genc bir kız bunları ruyasında gormuş ise evliliğinin huzur ve mutluluk icinde gececeğini haber verir.

  mutfak: evinin mutfağında kendisini goren bir insan, bekar ise yakında izdivac edecek demektir.

  mucevher: ruyada mucevher gormek, eline gecmek veya bulmak, satın almak, o kimsenin cok mala ve mulke sahip olacağına, aynı zamanda evladı olacağına işarettir.

  muhendİs: ruyada muhendis gormek, mamur bir şeyin harap olmasına, harap olan bir yerin bayındırlığına işarettir. kendisini muhendis olarak gormek, omrunun uzun olmasına işarettir.

  muhur: ruyada muhur gormek, emniyet ve guvene işarettir.

  munakaŞsa: ruyada bir başkasıyla tartışmada bulunmak, erkekler icin mahkemeye duşulmuş bir davadan başarı kazanacağına; kadınlar icin dargın olduğu birisiyle barışacağına işarettir.

  muŞsterİ: ruyada alış-veriş eden bir kimseyi gormek darda kalmış bir kimseye işarettir. bir şey satın alması veya satması o kimsenin muhtac kalmasına işarettir.

  muz: ruyada gorulen muz, ana karnında bulunan cocuğa veya kabirdeki oluye ya da cezaevinde mahkum bulunan bir hukumluye işarettir. muz ağacı din, dunya ve mal sahibi zengin bir adama işarettir.

  muze: herhangi bir muzeyi gezmek, hoşunuza giden, becerebileceğiniz ve yapmaktan zevk duyacağınız cinsten bir işe iyice yerleşene kadar, pek cok işyeri değiştireceginize işarettir.

  muzİk: ruyada gerek sesle, gerek muzik aletleriyle muzik dinlemek, iş hayatınızda buyuk başarı yaşayacağınıza işarettir. dinlediğiniz muzik sesi kulağı tırmalıyorsa, goruşleri mantıklı olmayan kimselerin tavsiyelerine kulak verdiğiniz takdirde cok ciddi bir hata işleyeceğinizi gosterir. ruyada dans muziği dinlemek ve bu muziğe uyarak dans etmek sevilen bir insan olduğunuzu gosterir. tatlı ve romantik bir muzik dinlemek aşka ve mutluluğa işarettir. kederli, huzunlu bir muzik dinlemek canınızı sıkacak haberlere hazırlanmanızı bildiren bir işarettir.
  nabiz: ruyada nabız attığının gorulmesi, hayat ve sağlık haberlerinin alınacağına işarettir.

  nadas: ruyada nadas edilmiş toprak gormek, arzularınızın gercekleşmesi icin bir sure daha beklemeniz gerektiğine işarettir.

  naftalİn: ruyada naftalin gormek, bir buyuğunuzden ummadığınız bir zamanda ve de ummadığınız bir miktarda maddi yardım goreceğinize işarettir.

  nakarat: ruyada bir şarkının nakaratını dinlediğinizi gormek, sizin bir sinir kliniğinde tedavi gormeniz gerektiğine işarettir.

  nakiŞs: ruyada nakış işlediğinizi gormek, işlerinizde başarıya ererken aşk hayatınızda buyuk bir yenilgiye uğrayacağınıza işarettir. nakışı başkası işliyorsa, başınıza gelecek bir olaydan oturu karakola, mahkemeye veya hastahaneye duşeceksiniz demektir.

  namaz: ruyada kıbleye karşı namaz kıldığını gormek, dunya ve ahirette hayra işarettir. kıbleden başka tarafa namaz kıldığını gormek, din yolundan ayrılacağınızı gosterir. başlamış olduğunuz namazı yarıda bıraktığınızı gormek muratlarınızın şimdilik gercekleşmeyeceğini; cenaze namazı kıldığınızı gormek, uzun omurlu olacağına işarettir.

  nalband: ruyada bir nalband gormek, cok iyi haberlerin geleceğini mujdeler.

  nefes: ruyada fazla nefes aldığını gormek, genellikle can sıkıntısına işarettir. ruyada nefes darlığının cekilmesi artık sıkıntılardan kurtulma yolunun acılacağına işarettir.

  nane: ruyada nane gorduğunuz gunun ertesi gunu hoş bir durumla karşılaşacaksınız demektir.

  nar: olmuş narları toplamak, servete, hamlarını toplamak hastalık, elem ve kedere işarettir.

  ney: ruyada ney veya kaval calmak, oyun ve eğlenceye, bazen de ferahlık ve sevince işarettir. ney calmak hasta icin olume; cocuk isteyen icin cocuğa kavuşmasına işarettir.

  nazarlik: ruyada nazarlık gormek, takmak veya asmak, birbirini kovalayan cok iyi mujdeli haberlere işarettir.

  nehİr: ruyada nehir veya ırmak gormek, kadri-şanı cok yuksek bir kimseye işarettir. gorulen nehrin suyu karışık ve camurluysa, buyuk bir sıkıntıya işarettir.

  nezle: ruyada nezle olduğunuzu gormeniz, hayatta metin davranmanız gerektiğine işarettir.

  nİne: ruyada nine gormek, ruyaların en hayırlılarından biridir. buyuk bir neşe, sağlık ve varlık kaynağı olarak yorumlanır.

  nİŞsanlanmak: ruyada tanımadığınız birisiyle nişanlanmak, iyi bir haberle karşılaşacağınızı gosterir. nişan bozulması ise ruya tabirlerince pek hayra yorulmaz.

  nİkah: uykuda bir kimse hic tanımadığı bir kadınla nikahının kıyıldığını gorurse, onun, oruc veya namaz gibi farzları yerine getirmesi gerektiğine işarettir.

  nİkah memuru: ruyada nikah memuru gormek, bekar bir kimse icin izdivaca; evliler icin ayrılığa veya başka bir kimsenin kendisiyle kontrat imzalayacağına işarettir.

  nİlufer: ruyada nilufer ciceklerini gormek, evli olmayanlar icin cok guzel gececek bir balayını mujdeler. evliler icin eğlenceli bir tatile işarettir. ruyada nilufer toplamak zor bir işin sonunda başarıya ulaşacağını gosterir.

  nuh peygamber: ruyada nuh peygamberi gormek, omrunun uzun olmasıyla yorumlanır.

  nohut: ruyada nohut gormek, bugunlerde iyi bir iş haberi alacağınıza işarettir.

  noter: ruyada noter gormek, pek iyiye yorumlanmaz. hareketlerinize dikkat etmeniz gerektiği anlamına gelir.

  nİŞsasta: ruyada nişasta gormek, evlilik işareti olarak yorumlanır.

  numara: ruyada rakam gormek, serbest ticarette iyi bir talihe işarettir.

  nur: ruyada nur gormek, aydınlık ve doğru yola işarettir. kafir bir kimse karanlıktan aydınlığa cıkarsa islamla allah a yakınlığı keşfeder. aydınlıktan sonra karanlığa cıkarsa, fakirlikten zenginliğe, delaletten sonra doğru yola, isyandan sonra tovbeye işarettir.

  oba:ruyanızda bir ırmak kıyısında ve yeşillikler icerisinde kurulmuş bir oba gorurseniz, bu sonsuz bir sevince ulaşacağınızı ve kendinizi cok mutlu hissedeceğinizi gosterir.

  objektİf: ruyada fotoğraf makinesi objektifi gormek, ruyayı gorene nazar değeceğine işarettir.

  oda: ruyada oda gormek giriştiğiniz işte, uğraşta zor da olsa eninde sonunda buyuk bir başarı elde edeceğinize işarettir.

  odun: ruyada ateşe odun atmak, genc bir erkek icin dost diye goruştuğu birinin duşmanlığına; tecrubeli bir yaşta ise makam sahibi olması ihtimaline; evliler icin para yuzunden kavgaya işarettir.

  oĞlak: ruyada oğlak gormek, erkek cocuğuna işarettir. oğlağın kesildiğini gormek veya yemek kendisinin veya akrabasının bir erkek cocuğunun olmesine; oğlağı bağışladığını gormesi onun mubarek bir cocuğu olacağına; bir takım oğlaklar gormesi ise sıkıntısının olacağına fakat bu sıkıntı sonunda istediğinin olacağına işarettir.

  oje: ruyada oje goren kimsenin, suse aşırı derecede duşkun olması ve bu tutkunun, cevresince hoş karşılanmadığı anlamındadır.

  okul: ruyada okul gormek, kultur bakımından yeni ve engin olanaklarla karşı karşıya kalacağınıza işarettir.

  olta: ruyada olta gormek, iş hayatında buyuk bir fırsatın yakalanacağına işarettir.

  omlet: ruyada omlet gormek, bir ziyafete davet edileceğinizin işareti olarak kabul edilir.

  onbaŞsi: ruyada onbaşı gormek, hayatta başarı kazanılacağına işarettir.

  ok: ruyada gorulen ok, bir hizmet icin başka memleketlere gonderilen elcilere, mektuba, duşmana karşı, kuvvete işarettir.

  oklava: ruyada oklava goren, acı soz işitir.

  ordu: ruyada buyuk bir birlik olarak ordu gormek, bozgunluğun onlenmesine; orduda bulunmak duşman tarafından yapılacak bir taarruza işarettir.

  orman: orman icerisinde yurumek veya ağac kesmek, işlerini yoluna koymak ve duzene sokmak icin butun engelleri kaldırmaya işarettir.

  oruc: ruyada insanın kendisini oruclu olarak gormesi, adağını yerine getirmeye, oruc tutmaya işarettir. oruclu bir kimseyi iftar ederken gormek, o kişinin gayet iyi olmasına veya bir yere yolculuk yapmasına; kendisini unutup orucunu bozduğunu gormesi, onun guzel ve iyi bir rızka sahip olacağına; kendisini oruclu gormesi, o kimsenin tovbeye erişeceğine işarettir.

  omuz: kendisini geniş omuzlu goren, kuvvet bulur.

  ot: ruyada guzel koku sacan ve kuru olan ot veya otluk hafif bir felaketi; hic kokmayan otluk gormek mal veya eşyadan bir şeyin calınacağını gosterir.

  otobus: İcinde yolcularla dolu otobusu gormek, ruya sahibinin cok gurultulu bir toplantıya gireceğine işarettir.

  opera: ruyada opera gormek, anormal bazı durumların ortaya cıkabileceği şeklinde yorumlanır.

  otopsİ: otopsi ile ilgili ruyalar, kotu bir haber alınacağı şeklinde yorumlanır.

  oy: ruyada oy pusulası gormek, iki şıktan birisinin tercih edilmesi gerektiğine işarettir.

  oyuncak: ruyada her hangi bir oyuncak satın almak, yakında cok sevincli bir habere; cocukları eğlendirmek ve neşelenmeleri icin oyuncakla oynatmak, merhametsizlik yuzunden bazı kayıplara işarettir.

  oĞrencİ: ruyada oğrenci gormek, bahtiyarlık ve sevinc işareti olarak kabul edilir.

  oĞretmen: ruyada oğretmen gormek, uğursuzluk sayılır. ruyayı goren kişinin cevresinde dost sandığı kişileri iyice bir gozden gecirmesi gerekir.

  odunc vermek: para ve eşyayı başkasına odunc olarak vermek, bir fakire sadaka vermekle yorumlanır. odunc, asiler icin tovbeye; kafir icin İslama; fakirler icin zenginliğe işarettir. odunc para istediğini gormesi ona isabet edecek bir hastalık veya şiddete işarettir.

  ofke: her ne şekilde olursa olsun ruyada ofkelenmek, yaklaşmakta olan bir uzuntuyu başarıyla atlatacağını haber verir.

  okuz: okuz veya bu cinsden bir hayvan gormek, refaha ve mala kavuşacağını bildirir.

  oldurmek: ruyada bir kimseyi oldurduğunu gormek, onunla dost olacağını haber verir.

  olum: İnsan kendisini veya başkasını ruyasında olmuş olarak gorurse, onun ahlaken bozulmasına işarettir. eğer bir insan ruyasında olunun arkasından bağırıyor, ağlıyor, tabutta taşındığını ,o kimsenin toprağa verildiğini goruyorsa ruya sahibinin yukseleceğine işarettir. ruyada oluyu gommek, hayırlı bir haber alınacağına işarettir.

  oksuz: ruyada kendisini yetim gormek, daima maddi bakımdan refah icinde yaşayacağınıza ve dostlarınız tarafından cok sevileceğinize işarettir. bir yetimhaneyi ziyaret etmek, dostlarınız tarafından cok iyi haberler almaya ve işinizin gelişip ilerlemesine işarettir.

  onluk: ruyada kendini onluk giymiş olarak gormek, yakında yeni elbiseler giyeceğinize işaret eder. ruyada bir onluğu yamamak, yeni bir aşk macerasının kahramanı olacağınıza işarettir.

  opucuk: opuşme ruyaları aşkla, flortle ve izdivacla ilgili ruyalardır. İnsanın ruyada sevgilisini opmesi, onunla kuracağı yuvada mesut yaşıyacağını; insanın ruyada karısını veya kocasını opmesi ev icinde kavgasız yaşayacağınızı gosterir. ruyada bir yabancıyı opmek, hislerinizden emin olmadığınıza ve sevgilinizi birden bire başkasına tercih etme ihtimalinin olduğuna işarettir.

  ordek: havada ucan veya golde yuzen bir ordek gormek, huzur icinde yaşadığınıza ve hayatınızdan memnun olduğunuza işarettir.

  oksurmek: ruyada isteyerek oksurmek, bir felaket haberine; muzmin ve kuru oksurmek, olum işaretine; devamlı oksuruk, kotu bir haber alınacağına; kesik kesik oksuruk, ruyayı gorenin uşuttuğune işarettir.

  orgu ormek: ruyada orgu ormek veya birisini orerken gormek, herkes icin geleceği parlak bir arkadaşlığa işarettir.

  orumcek: ruyada orumcek gormek, hayra ve dine sevgi beslemeye işarettir.

  orumcek aĞi: orumcek ağı, genc erkekler icin butun işlerini altust eden bir duşmana ve bu duşmanını oğrenmeden işlerinin yoluna girmeyeceğine; tecrubeli yaşta ise kesinlikle başarıya; kadınlar icin rakibi ile arasının acılmasına; yaşlı kadınlar icin para işlerinde sıkıntılı bir duruma duşeceğine işarettir.

  ortu: ruyada ortu gormek, gizli ve sonu kotuye varabilecek bir girişimin tasarlandığını gosterir.

  pacavra: ruyada pacavra gormek, yoksulluğa duşuleceğine işaret olarak yorumlanır. pacavra ticareti yapmaksa, tam tersine zenginliğe işarettir.

  padİŞsah: ruyada padişah gormek, olağanustu mutlu bir ruya olarak yorumlanır. eğer evli değilseniz mutlu bir yuva kuracağınıza, evliyseniz son derece gecimli bir yaşantınız olacağına işarettir.

  palamut: genc bir erkek ruyasında meşe veya palamut topladığını gorurse sonu, şupheli olan bir işte başarıya; tecrubeli bir yaşta ise az ucretli bir işi kabul edeceğine; genc bir kadın icin cok iyi bir şansa; daha buyuk yaştakiler icin yapacağı bir işteki başarısından, başkalarının da istifade edeceğini haber verir.

  palmİye: evlerde salonları susleyen palmiyeyi bahcede gormek, ruyayı gorenin cok faydalı bir deniz yolculuğuna cıkacağını gosterir.

  palto: ruyada palto giymek, iyi bir mevki sahibi olacağına işarettir.

  pamuk: tarlasında bembeyaz pamuklar gormek, feraha cıkmaya işarettir.

  pancar: ruyada pancar gibi kış sebzelerini yiyenin, karışıklığa uğrayacağına işarettir.

  pantolon: siyah renkli pantolon giymek, hatırlı insanlar icin iyi bir ruyadır. eski ve yırtık pantolon giymek tasa ve kedere; ipek ve yun pantolon, rengi ne olursa olsun cok iyi bir şekilde yorumlanır.

  papaĞan: ruyasında papağan goren bir erkek, gayet acık sozlu ve duzgun konuşan bir bayanla karşı karşıya gelir.

  palyaco: ruyada palyaco gorenin, cevresindekileri kucumsememesi gereklidir.

  panayir: ruyada panayır gormek, geniş capta bir alışveriş yapacağınıza ve bu alışverişten karlı cıkacağınıza işarettir.

  panjur: ruyada panjur gormek, bazı yeni sırlar keşfedeceğinize ve oğrendiklerinizi işinizde akıllı bir şekilde kullanacağınızı gosterir.

  pansİyon: ruyada pansiyon gormek, bir seyahate cıkılacağını gosterir.

  panter: ruyada panter gormek, tatlı aşk gunlerinin başlayacağına, ancak mali bir kriz icine duşuleceğine işarettir.

  papa: ruyada papa ile konuşmak, sonu şupheli bir işe atılmaya; papa ile ayinde bulunmak yakınlarından birinin vefatına işarettir. papadan birşey almak bir hıristiyan tarafından dava edilmeyi; papaya birşey vermek bir hristiyana cok değerli bir yardımda bulunmayı gosterir. kendisini papa olarak gormek buyuk bir felakete uğranılacağını gosterir.

  paŞsa: ruyada uniformalı bir osmanlı paşası gormek, şan, şeref ve itibar işareti olarak tabire tabi tutulur.

  patates: ruyada patates gormek mal, nimet, şohret, sevinc ve rahatlığa işarettir. patates soymak, kısmete ve arzu edilen bir murada; patates ekmek, yeni ve cok kazanclı bir işe başlayacağınıza; patates almak ya da bulmak, umit edilmeyen yerden onemli bir miktarda para geleceğine; patates satmak, malınızın ziyan olacağına işarettir.

  patlican: cevrenizde itibarınızın sarsılmasına işarettir. patlıcan kızartması yemek, acı bir habere işarettir.

  papatya: gerek tek başına gerekse arkadaşla papatyalı bir bahceden gecmek veya papatya toplamak, genc bir erkek icin kaba bir kızla florte; tecrubeli yaştakiler icin az bir ucretle sabit bir işe gireceğine işarettir.

  papaz: ruyada papaz gormek gunah işlemeye işarettir.

  park: ruyada insanın parkta dolaşması cok eğlenceli bir tatile; kapıların uzerine kapanıp iceride kalması, bir arkadaşı icin cok uzulup gozyaşı dokeceğine veya kapalı kapıdan iceri girememişse, onemli bir fırsatı kacıracağını haber verir.

  parmak: ruyasında parmak goren bir kimsenin, oğlu olacağına; parmağı yanan bir kimse ise, gunah ve suc işleyeceğine; parmaklarını germek, servete erişeceğine işarettir.

  parmaklik: parmaklık gormek, onun kuvvet ve malının artmasına, emniyete dayanmaya, etrafındakilerle iyi gecineceğine işarettir.

  para: ruyada para almak veya vermek veya tomarla para gormek, parlak şans ve servete; para bulmak, şansının acılacağına, zengin olacağına; para kaybetmek, kısa surecek sıkıntı ve endişelere; para saymaksa, umduğundan daha cok başarılı olacak bir işe işarettir.

  pasaport: yabancı bir memlekete gitmek icin ruyada pasaport almaya calışmak, işlerinizde bazı engellerin cıkacağına işarettir.

  pasta: ruyada pasta veya kurabiye yemek, herkes icin gecici ziyaret ve bir takım eğlenceleri bildirir. pasta yapılıyor veya pişiriliyor, geleceğini kendisinin hazırlamasını ve kurmasını gosterir. pasta almak, kendisinin bircok yeni arkadaşı olacağını gosterir.

  pastirma: ruyada pastırma, sucuk ve salam gibi şeyleri satın almak veya satmak, kısmet ve nimete işarettir. bunlar para ve iş konusunda iyi haberler mujdeler. fakat ruyada bunları yemek, hic de iyi bir şekilde yorumlanmaz. İşlerde gucluk cekmeye ve ertelemeye işarettir.

  pekmez: ruyada pekmez goren bir kimsenin durumu iyileşir.

  pencere: ruyada pencere goren kişi, sıkıntılı ve tasalı ise bu sıkıntılarından kurtulacağına; eğer asta ise iyileşeceğine; bekarsa evleneceğine işarettir.

  perİ: kişi ruyasında dans eden, oyun oynayan perileri gorur veya onlarla konuşursa, hic beklemediği ve oldukca onemli bir servetin geleceğini gosterir.

  pervane: pervane gormek, o kimsenin sabırsızlığına işarettir.

  pecete: ruyada pecete gormek, ruh temizliğine işarettir.

  pehlİvan: ruyada pehlivan gormek, akıllıca olmayan bir atılımda bulunacağınız anlamına gelir.

  pembe: ruyada pembe renk gormek, gereksiz bazı hayallerin peşinde olduğunuzu gosterir.

  pence: ruyada pence gormek, kuvvete, gecim rahatlığına işarettir.

  pinar: ruyada suyu berrak ve tatlı bircok pınar gormek, itibar sahibi bir kişi ile dostluk kurulacağına işarettir. suyu acı bir pınar gormek, şayet dikkat edilmezse sağlık durumunuzun bozulacağına işarettir.

  peygamber cİceĞİ: ruyasında peygamber ciceği goren, her umduğuna sahip olur şeklinde yorumlanır.

  peynİr: ruyada peynir yemek, iş hayatında aldatılmaya; peyniri gormek veya carşıdan almak, erkekler icin ticarette buyuk ve zahmetsiz kazanc ve kara; bekarlar icin evlenmeye; evli ve cocuklu bir kadın ise mirasa konacağı şeklinde yorumlanır.

  pİde: ruyasında pide gormek, hayırlı bir kısmetin işareti olarak kabul edilir.

  pİjama: ruyada pijama gormek, can sıkıcı bir haber olarak yorumlanır.

  pİlav: ruyada pilav gormek, o ana kadar ic yuzu bir turlu anlaşılamamış bir cok guc ve karışık meselelerin cozume ulaşacağına işarettir.

  pİpo: ruyada pipo gormek, zubbelik ve cok bilmişlik işareti olarak kabul edilir.

  pirasa: ruyada pırasa gormek, kor ve sağır birisi tarafında gelecek olan rızka; kendisinin pırasa yediğini gormesi, kişinin hırsızlıktan gelecek haram malı yiyeceğine işarettir.

  pİre: birisinin uzerinde veya başka bir yerde pire ve bit gormek, o kimsenin her bakımdan zayıflığına işarettir.

  pİrİnc: ruyasında pirinc goren, zengin olur.

  pİyango: piyangodan kazandığını gormek, hic beklenmedik cok hayırlı bir servete; eğer kazanılmazsa, başka bir suretle imkan bulunacağına işarettir.

  plaj: ruyasında plaj goren kişinin, cinsel hayatını denetim altına alması gerektiğine işarettir.

  plak: ruyasında plak goren kişi, onundeki gunler icinde eğlenceli dakikalar gecirecek demektir.

  portakal: ruyada portakal gormek, cok iyi bir haber alınacağına ve aşkta başarıya ulaşacağını gosterir.

  post: ruyada post gormek, manevi bakımdan mutluluğa erişileceğinin işareti olarak kabul edilir.

  postaci: ruyada postacıdan mektup almak, kendisiyle birisinin alay edeceğine; posta kutusundan veya elden mektup almışsa, yakında onemli bir haber alacağına işarettir.

  put: put yuzu guzel ancak kişiliği cirkin ve acımasız bir adama işarettir. ruyada altından bir puta tapılıyorsa, allah'a ibadet eden bir kimseyle yakınlık edeceğine; putları kırdığını veya şeklini bozduğunu gormesi o kimsenin yuksek bir mertebeye erişip duşmanına ustun geleceğini gosterir.

  raf: ruyada raf gormek, hayatınzın duzgun bir cizgi uzerinde ilerleyeceğini ve mutlu gunler gecireceğinizi gosterir.

  rahİbe: ruyada rahibe gormek, dunya zevklerinden artık el ayak cekmenize ve duzgun bir yaşantı surmeniz gerektiğine işarettir.

  rahİp: ruyada rahip gormek, iyi bir haberin alınacağına işarettir. ruyayı goren kadınsa, hamile kalacağına; erkekse, işlerinde başarıya ulaşacak anlamına gelir.

  ramazan: ramazan ile ilgili ruyalar, daima hayra yorulur. bolluk, bereket, sağlık anlamına gelir.

  rapor: ruyada bir rapor gormek, birisinin sizin hakkınızda bir ihbarda bulunacağına işarettir.

  raki: ruyada ickili bir zevk alemi, cok ağır bir hastalıkla yorumlanır.

  recel: ruyada recel yemek, işlerinde yapacağı kar ve kazanca; receli evde yapmak, cok sevincli bir haberi mujdeler.

  ressam: ruyada ressam, daima başarı ile yorumlanır.

  resİm: ruyada zengin insanlar icin resim gormek, iyi ve hayırlıdır. bu ruyayı fakir birisi veya bir kadın gormuşse, hastalığa işarettir.

  ray: ruyada tren rayı gormek, cok uzun bir yolculuğa cıkacağınızı gosterir.

  recete: ruyada recete gormek, hafif bir hastalığa yakalanacağınızın işareti olarak kabul edilir.

  rehber: ruyada rehber gorenin, işlerini başkalarına bırakmaması gerektiğini gosterir.

  reyhan: uykusunda baharın, guneşli havada bahcesinde reyhan gormesi; sağlık ve ferahlıkta bulunacağına ve cok guzel bir kadınla neşeli bir hayat sureceğine işarettir.

  rende: ruyada rende gormek, bir işte bir miktar para kaybedeceğiniz anlamına gelir.

  rihtim: ruyada rıhtım gormek, bir seyahate cıkacağınıza işarettir.

  roket: ruyada roket gormek, hayatta buyuk capta bir başarıya ulaşacağınızı gosterir.

  roma: ruyada roma şehrinin gorulmesi, ilginc aşk seruveni yaşamaya aday olduğunuzu gosterir.

  roman: ruyada roman okuduğunuzu gormek, boş şeylerle uğraştığınızı gosterir.

  rozet: ruyada rozet gormek, yakında semt değiştirip, yeni arkadaşlar edineceğinizi gosterir.

  ruj: ruyada bir kadını ruj surerken veya yuzune makyaj yaparken gormek, yakında guzel bir surprizle karşılaşılacak demektir.

  saat: ruyada saat gormek, tatsız haberlere; saati ayarlamak hayatın gidişinin duzene sokulmasının elinizde olduğuna; saatin sesini duymak bir cağrıya işarettir.

  sabah: ruyada insanın sabah olduğunu gormesi, vaadini yerine getirmeye işarettir.

  saban: ruyada saban gormek, bolluk ve bereket işareti olarak kabul edilir.

  saĞir: ruyada sağır olduğunuzun gorulmesi hayra yorulmaz.

  sabun: ruyada sabun gormek, genc erkekler icin ellerine gececek malla yapacağı işlerde başarıya ulaşacağını gosterir. sabun kalıbını gormek, kederli ve tasalı kimseye manevi yardıma; sabunla elbisesini yıkadığını gormesi sıkıntılarından kurtulmasına işarettir.

  sac: İnsanın ruyasında sacını gormesi omrunun uzun olması veya mal sahibi olmasına; sacının dokulmesi arkadaşınının ihanetine uğrayacağına; saclarını taraması, kıymetli bir dostluk kuracağına; saclarını ormesi, zengin ise malının artacağına ve para bularak işini genişleteceğine işarettir. ruyada sacını ağarmış olarak gormek gencler icin uzun omre; sac ve sakalının tamamen ağardığını gormek kuvvete işarettir. sac kesmek veya kestirmek tehlikeli bir haber olup ikaza işarettir.

  saksaĞan: ruyada saksağan gormek, cok korkunc ve tehlikeli bir haberdir.

  saksi: ruyasında saksı goren bir kimse, genc guzel bir kızla evlenir, evli ise kar kazancı artar.

  sal: eğer bir erkek ruyasında kendisini bir sal uzerinde, akıntıya kapılarak gidiyorken gorurse, hayatında ilk bakışta kotu fakat sonu cok iyi bir değişikliğe işarettir. aynı ruyayı bir kadının gormesi, hic ummadığı bir anda aşkta başarı elde edeceğini haber verir.

  sakiz: ruyada sakız gormek zahmet ile kazanılacak bir paraya işarettir. sakız ciğnemek bir dedikoduya; sakız bulmak veya almak, kotu bir habere; sakızı ateşe atmak, bir mal yuzunden başınızın derde gireceğine işarettir.

  saksafon: ruyada saksafon gormek, neşeli aşk saatleri gecireceğinizin işaretidir.

  salatalik: ruyada salatalık gormek, eşinin hamile kalacağına işarettir.

  salca: ruyada salca gormek, olum haberi olarak yorumlanır.

  salincak: ruyada salıncak gorulmesi, onemli bir konu hakkında kesin bir karar vermeniz gerektiğini gosterir.

  salyangoz: ruyada salyangoz gormek, işlerinizde ağır bir tempoda da olsa başarıya ulaşacağınıza, aşkta karşılık goreceğinize, elinize bol miktarda servet imkanı gececeğine ve mutlu olacağınıza işarettir.

  saman: ruyada saman veya samanlık gormek, kolay bir kazancı; samanlığa ot veya saman doldurmak, onun zengin olacağına işarettir.

  sandal: genc bir erkeğin ruyasında kendisini sandalda gormesi, samimi bir arkadaş sandığı biri tarafından aldatılacağına ve zor bir durumda kalacağına; daha buyuk bir yaşta ise, para kaybı yuzunden daha basit bir hayat yaşamaya mecbur olacak demektir. genc bir kadın icin, yeni ve samimi bir arkadaş elde edeceğine; daha yaşlılar icin, kotu bir eve taşınacağına işarettir.

  sandalye: ruyasında sandalye satın alan veya rahat bir sandalyede oturan, mesleğinde başarı elde edeceğine; evlenmemiş bir kadın icin, mevki sahibi birisiyle evleneceğine; calışan bir kadınsa, bu gunku durumundan daha iyi bir mevki elde edeceğini gosterir.

  sandik: ruyada ici dolun sandık gormek, bolluk ve zenginliğe; dolu bir sandık satmak veya başkasına vermek, gizli işler meydana cıkaracağına; başkalarının sandığını acmak, bekarlığa; boş sandık, kıymetsizliğe; demir sandık, mevkide yukselişe; tahta sandık, evliliğe; kırık sandık, iyi bir habere; denizde yuzen sandık, buyuk bir kısmete; boyalı ve işlemeli sandık, cok iyi ve mutlu bir yaşantıya; kapağı acılmayan sandık, kedere ve uzuntuye işarettir.

  satir: ruyada satır gormeniz, iyi bir işi hayırlı bir şekilde sonuclandıracağınıza işarettir.

  sayi: ruyada cift rakamlı sayı, hayra, tek rakamlı sayılar ise uzuntuye işarettir. buyuk rakamlı sayılar ise kazanc işareti olarak yorumlanır.


  saray: ruyasında bir kimsenin kendisini pırıl pırıl bir avizelerle suslenmiş bir sarayda gormesi genc bir erkek icin, beklenmedik bir mukafata; tecrubeli bir yaşta ise, yeni ve cok hayırlı bir işe; bir kadın icin kendisinin cok beğenip zevk alacağı cok neşeli ve eğlenceli bir toplantıya işarettir.

  sari: ruyada sarı renkte elbise giyilmesi, hastalığa işarettir.

  satranc: ruyada satranc oynanması, yolculuğa cıkmaya veya faydasız işlerle meşgul olmasına işarettir.

  sebze: ruyada yeşil olan her sebze ve bununla ilgili butun ruyalar, cok hayırlıdır. rahat ve hareketli bir hayat surmeyi mujdeler. domates uzaktan gelecek iyi haberlere işarettir.

  seccade: ruyada bir insanın seccade gormesi, hayırlı bir iştir. sevapla tabir olunmakla beraber, hayırlı işler ve iyilikte bulunan bir kimseye işarettir.

  sel: sel, duşmanın hucumunu ve yuruyuşunu gosterir.

  saz: ruyada saz calındığının gorulmesi, sevincli bir haber alınacağına ve yureğinizin ferahlayacağına işarettir.

  sazlik: ruyada sazlık gormek, sıkıntı icine duşuleceğine ve bu sıkıntıdan bir dostun yardımı sayesinde kurtulacağına işarettir.

  sazan baliĞi: ruyada sazan balığı gormek hayra yorulur. sevincli bir haber, para, şohret ve aşk anlamına gelir.

  sedye: ruyada sedye gormek, ağır bir hastalığın işareti olarak kabul edilir.

  semer: ruyada semer gormek, genellikle evlenmeye ve bir eş edinmeye işaettir.

  sİrke: ruyada sirke gormek, bir dostunuzla aranızın boşuna bozulacağını gosterir.

  senet: genc bir erkek ruyasında senet veya herhangi bir evrakı imzaladığını gorurse, sonunda kendisi icin derin uzuntulere sebep olacak mektup yazacağına; orta yaşta ise, guvenilmeyen bir memur olduğuna; genc kızlar icin, cabucak izdivaca; evliler icin, başka bir eve taşınmaya işarettir.

  serce: serce gormek, erkek cocuğuna işarettir.

  serap: ruyada serap gormek, mumkun olmayan boş iştir. eğer serabı goren kimse, şahit ise onun sozleri yalan demektir.

  servet: ruyasında bir servete sahip olanın, yabancılarla konuşurken cok dikkatli olmaları gerekir.

  servİ: servi ağacı, guzel bir kadına işarettir.

  ses: ruyada insanın bir takım acayip sesler duyması fakat ne gibi sesler olduğunu anlayamaması, kendisiyle ilgili bir problem hakkında pek doğru olmayan bir haber alacağını gosterir.

  sevgİlİ: ruyada gorulen sevgili, gerek kız gerek erkek olsun, bekarlar icin mutlu bir karşılaşma; eski bir sevgili ise uzun zamandır odeyemediği bir borctan dolayı uzuleceğine; evliler icin eski sevgiliyi ruyada gormek, aile icerisine olacak hoşnutsuzluğa işarettir.

  seyyar satici: seyyar satıcıdan alışveriş yapmak pek iyi yorumlanmaz. cunku ruya sahibinin pazarlıkta aldatılacağına veya bundan vazgecmeye; kadın ise, bir erkekle kavga edeceğine işarettir.

  sİgara: ruyada kendisini sigara icerken gormesi, bir erkek icin, bir hayli gucluklerden sonra başaracağı bir girişime; orta yaşta ise, bozmaya mecbur kalacağı bir dostluğa; bekar bir kız, icin maddi yonden iyi bir erkekle evleneceğine; evli veya calışkan bir kadın icin uzuntulu ve endişeli gunlerin yaklaştığına işarettir.

  sirat: sırat koprusunu ruyada gormek veya uzerinde yurumek, kara ve deniz yolculuğuna işarettir. kopruden gecerken, ayağının kaydığını gormek, onun buyuk bir işe girişeceğine ve bu işte başarıya ulaşacağına işarettir.

  sİlah: ruyada silah gormek, kuvvete ve duşman uzerinde zafere işarettir. silahı olduğu halde kullanamıyorsa onun olgunluğuna ve muradına erişmesine, ruyayı goren hasta ise, iyileşeceğine işaret eder.

  sİs: ruyada insan kendisini sis icinde yuruyorken gorurse, en yakın arkadaşlarından yardım goreceğine; ev icini sisle cevrili gorurse, bir takım anlaşmazlıklarla, şaşırtıcı olayların belireceği ve yaklaşmakta bulunan bir tehlikenin gelmekte olduğundan haberi olması gerekir.

  sİyah: siyah renk, mala işarettir. bir insanın ruyasında siyah giymesi mala, aynı zamanda da huzne işarettir.

  sofra: ruyasında sofra goren, sevinecek ve neşelenecek demektir. sofra bezi buyuk bir sefere, yolculuğa, rahata işarettir.

  soĞan: ruyada soğan gormek, kaygı ve tasa ile yorumlanır.

  spor: ruyada spor yapmak, o kimsenin sağlığının iyi olduğuna ve uzun omre işarettir.

  su: ruyada gorulen su, guzel bir hayat ve iyi bir rızıkla yorumlanır. bir kimsenin evinden su cıktığını gormesi, zenginliğe ve hayra işarettir. suyu emmek, gecim bakımından zorluk cekmeye; sudan icilirse, maddi yonden rahat bir yıla gireceğine; sıcak su ictiğini gorurse, cok şidetli gam ve tasaya; bulanık suyun bir yere akması veya icilmesi, hastalanılmasına işarettir. su bekarlar icin, evlenme şeklinde yorumlanır.

  subay: ruyada subay gorulurse, tartışma ve endişeye sebep olacak bir durum demektir.

  supurge: bir kadının supurge ile evini veya bir yeri supurmesi, cok guzel bir şekilde yorumlanır.

  susam: ruyasında susam goren, zengin olur ve malı artar

  Şsal: ruyada şal gormek, cok yakında arsa ya da bir tarla sahibi olacağınıza işarettir.

  Şsafak: ruyasında şafak soktuğunu goren herkes, ferahlığa ve saadete erer.

  Şsapka: ruyada şapka satın almak, birisinin yardımı ile işlerinin kolaylaşacağına ve başarıya ulaşacağına, bundan dolayı da kazancının artacağına işarettir.

  Şsarap: ruyada arkadaşlarıyla beraber icki icmek, eğlenmek, ruya sahibine bir servet sağlayacak ani bir değişikliğe; yalnız kendi kendisine iciyor gormesi, cok sinirlenip uzuleceği bir haber alacağına işarettir. hediye olarak şarap almak veya hediye etmek, kucuk miktarda paraya ve şansa; satın almaksa, cok ciddi bir kavgaya işarettir.

  Şsarki: ruyada şarkı her ne surette gorulurse gorulsun, elem, keder ve gozyaşıyla yorumlanır.

  Şsalvar: ruyada şalvar, herkes icin izdivac ile guzel bir yuva kurmaya, zengin olmasına, memur ise yukselmesine işarettir.

  Şsamdan: ruyada şamdan, genc kızlar icin evlenmeye; evliler icin, cok guzel bir erkek evladının olacağına işarettir.

  Şsampanya: ruyasında şampanya goren, kişinin ihtiraslarına gem vurması gerektiği anlamına gelir.

  Şsam fistiĞi: ruyada şam fıstığı yemek, gereksiz ve faydasız bazı işlerle uğraşmakta olduğunuzu gosterir.

  ŞsaŞsi: ruyada şaşı birisini gormek, işlerinizin ve sağlık durumunuzun duzgun gideceğine işarettir.

  Şsehrİye: ruyada şehriye corbası icmek, tanımadığınız bir kimseden maddi ve manevi bir yonde yardım goreceğinize işarettir.

  Şseker kamiŞsi: ruyada şeker kamışı veya şeker pancarı gormek, sevindirici bir haber alacağınıza ve bir dostunuzun cok onemli bir ameliyattan sağ salim kurtulacağına ve elinize bol miktarda maddi olanak gececeğine işarettir.

  Şseftalİ: ruyada şeftali gormek, cok kotu haberlere işarettir.

  Şseker: ruyada şeker gorulmesi, ferahlığa, sevince, kolay ve rahat bir rızka işarettir.

  Şselale: ruyada şelaleye bakmak, ruyayı gorenin geleceğine tesir edecek, bir anlık cok onemli bir karşılaşmanın olacağına işarettir.

  Şsemsİye: yağmur yağarken başında şemsiye ile ruyada yurumek, ona uzuntulu ve sıkıntılı anında yardım edecek bir dostu olduğuna işarettir.

  Şserbet: ruyada icilen şerbetin rengi sarı ise, hastalığa; gul, bal, vişne, nar veya uzum gibi şurup ve şerbetleri icmek, sağlam bir bunyeye sahip olduğuna; hic bilmediği bir şurubu icmesi, ilme yakın olmasına işarettir.

  Şsİİr: ruyada şiir okumak, yakında bir teklif uzerine yalan yere şahitlik yapacağına işarettir.

  ŞsİmŞsek: ruyada gokte şimşek ve yıldırım, uğraşmaya işarettir. başına veya evine yıldrırm duştuğunu gormek, o kimsenin zarara uğrayacağını gosterir.

  ŞsİŞse: Şsişe gormek sevinc ve şerefe; şişe kırılmış ise keder ve tasaya işarettir.

  tabanca: tabanca kullanmak, bir iftira durumuna; tabanca satın almak, bir dedikodu haberine; tabanca temizlemek, bir işe girişime; tabanca ile belli bir hedefe ateş etmek, ihtirasa; tabanca ile vurulmak, karşı cinsden birine kuvvetli bir şekilde aşık olduğuna işarettir.

  tabela: ruyada tabela gormek, iş hayatınızda, ozel hayatınız sebebiyle bir başarısızlığa uğramakta bulunduğunuzu gosterir.

  tablo: ruyada unlu bir ressamın tablosunu gormek, uzun zamandan beri kurduğunuz duşlerin kısa zaman icinde gercekleşeceğine işarettir.

  tabur: ruyada askeri bir tabur gormek, yakında şansınızın cok acılacağına işarettir.

  tabure: ruyanızda bir tabure gormek, yaz gunlerini deniz kenarında istirahat icinde gecireceksiniz demektir.

  tabak: ruyada boş tabak, bir muddet icin uzuntuye; dolu tabaksa, kucuk olaylarla birbirini izleyen şansa işarettir.

  tabut: tabut, guclukleri yenmeye, galibiyete işarettir. tabutu acık gormek, zorlukların dikkatsizlikten ileri geldiğine; tabutun icinde birisi varsa, yakında ondan sağlık haberi alınacağına; icindeki yabancı biriyse, ileride iyi bir dostluk kurulacağına işarettir.

  tac: ruyada tac giydiğini gormek, cok yakında buyuk bir murada kavuşacağına; başkasını tac takarken seyrederse, rakipleri arasında yuksek bir mevkiye geleceğine işarettir.

  takvİm: ruyada takvim gormek, servete kavuşacağına; ruyasında doğum tarihini duşunmek, aklında olmayan buyuk bir servete varis olacağını gosterir.

  taht: ruyada taht gormek, en yuksek mevkiye erişeceğinizi gosterir. tahta oturmak,

  (elsa, 28 Eylül 2005 Çarşamba, 00:40:12)
 4. tereyaĞi: ruyada tereyağı tartılıyor, alınıyor veya satılıyorsa, genc yaştaki erkekler icin; işlerinde başarı elde etmek icin daha dikkatli olması gerektiğine, genc bir kız goruyorsa; hic istemediği bir iş icin zorlanacağına, olgun yaştaki kadınlar; icin dikkatli olmasına işarettir. eğer tereyağlı bir ekmek yemişse, bu ruya herkes icin iyi bir talih ve rızıktır.

  terzİ: ruyada terzi gormek, adalet sahibi bir kimseyle tanışılacağına işarettir.

  tesbİh: ruyada tesbih gorulmesi; ruyasının cok hayırlı olduğuna, tesbihin kopması veya tanelerinin dağılması ruya sahibi icin bir uzuntuye sebep olacak demektir.

  teyze: ruyada teyze gormek, hayırlı bir ruya olup beklenmedik bir yerden miras ve paraya işarettir.

  tirnak: ruyada tırnak kesmek veya dişlerini tırnağıyla koparmak kotu bir alamettir.

  tİlkİ: ruyada tilkiye binildiğini gormek, sıkıntı ve tasaya duşulmesine; tilkiden indiğini gormek de pek iyi bir şekilde yorumlanmaz.

  tİmsah: timsahın karada yuruduğunu gormek, onun cok tehlikeli duşmanları bulunduğuna; timsahı oldururse, duşmanlarına ustun geleceğine işarettir.

  tİyatro: ruyada sahne veya herhangi bir temsilde rol almak; genc bir erkek icin elde edilecek bir ihtirasa, orta yaşta ise; yakında birisiyle tanışacağına, genc bir kadın ise; cok sevineceği bir değişikliğe, daha yaşlı ise; sevdiği bir arkadaşı tarafından hayal kırıklığına işarettir.

  topal: ruyada kendisini topal olarak ve koltuk değneğiyle gorurse; arkadaşlarının yardımı ile guclukleri onleyeceğine, sadece topal olarak gorurse bu pek hayra sayılmaz.

  toplu İĞne: bu ruya uzucu bir olaya işarettir. toplu iğneler icinde kendisini gormesi, aslında pek onemli olmayan uzucu olaylara işarettir.

  toz: ruyada tozların eşyalar uzerine konmuş olduğunu gormek, mala işarettir. yerle gok arasında toz olduğunu gormek, o kimsenin cok karışık bir işle karşı karşıya bulunduğuna ve icinden nasıl cıkacağını bilememesine işarettir. elbiselerinin tozlarını silkelemesi o kimsenin fakir veya omrunun uzun olmasına işarettir.

  tramvay: ruyada tramvay, pek iyi bir ruya olarak yorumlanmaz. cunku kaba bir kişi ile ağır bir tartışmaya işarettir.

  trampet: ruyada trampet sesi duymak, pek yakında bircok onemli olayın gercekleşeceğini haber verir.

  tren: ruyada tren gormek; işinizde ilerlemek icin iyi bir fırsatın olacağına, trende birisini gormek; arkadaşlarının yardımı ile ruya sahibinin iyilik goreceğine, bilmediği yolculuklarda trende olmak; cok onemli sonuclar alınacak bir toplantıya davetiye alınacağını gosterir.

  tuz: ruyada tuz, zahmetsiz ve emeksiz mala, iki dargın kimse arasında gorulen tuz da onların barışmalarına işarettir.

  tufek: ruyada tufek kullanmak, akraba ve dostluk arasında anlaşmazlık ve kavga cıkacağına, kotu haberlere işarettir.

  tulbent: ruyada herhangi bir tulbent, izzet, şeref ve buyukluğe işarettir.

  tunel: tunel icinden trenle gecmek, uzuntulu ve tasalı gecen gunlerin sona ereceğine, feraha ve huzura kavuşacağına işarettir.

  tuy: ruyada tuy gorup eline almak, genc bir erkek icin; en guzel arzusunu kolaylıkla elde etmesine, kadınlar icin; tuy yeni bir aşk macerasına atılacağına işarettir.

  ur: ruyada ur gormek, işlerinizde onemli bir engelle karşılaşacağınızı gosterir.

  urgan: ruyada urgan gormek, kara bir haberin alınacağına işarettir.

  ucurtma: ruyada ucurtma ucurmak; izzet ve şerefli mevkilere cıkmaya, kendisini bir ucurtmayla oynarken gormesi; o kişinin boş şeylerle uğraştığına işarettir.

  un: ruyada un gormek, helal mal ile tabir edilir.

  ustura: ruyada ustura gormek, erkek evlada işarettir. ayrıca ustura, kin tutmaya, elem ve keder verecek anlamına da gelebilir.

  uyku: İnsanın ruyasında kendisini uyurken gormesi; tembelliğine, işsizliğine ve aylak durduğunu gosterir. halkı uyuyor gormek; tasa ve kaygıya veya pahalılığa ya da zor ve karışık işlere işarettir.

  ud: ruyada ud gormek, gecmiş gunlere ait anılarınızın tazeleneceğine işarettir.

  uyku İlaci: ruyada uyku ilacı icmek, uzuntulu gunler icinde bulunduğunuzu fakat feraha erişeceğinizi gosterir.
  ucret:ruyada birisine bir iş karşılığı ucret odemek; bir hayır işleyeceğinize, birinden iş karşılığında ucret almaksa; kazancınızın duzeleceğine işarettir.

  unİforma: uniforma ile ilgili ruyalar, saadete ve iş hayatında başarılara işarettir.

  urperme: ruyada urperdiğinizi gormek, hafif bir rahatsızlığın başlangıcı sayılır.

  unİversİte: ruyada bir universitede ders veya konferansı dinlerken gorulmesi, durumunun pek yakında duzeleceğine işarettir.

  uŞumek: ruyada genc bir erkeğin uşumesi; hayatta başarısına engel olan sebepleri başkalarında değil, bizzat kendisinde olduğuna, tecrubeli bir yaşta ise; eskiden yaptığı bir hatanın meydana cıkmasına, zeka ve ince duşuncesiyle bunu hal yoluna koyacağına, evli kadınlar icin; hafif bir kaza atlatacağına işarettir.

  uzum: ruyada gorulen yaş uzum, en guzel rızıktır, topluca mala erişilmesine, siyah uzum sıkıntı; tasa ve hastalığa, beyaz uzum; hayır ve şifaya işarettir.

  utu: sıcak utu gormek, cok zeki olduğunuza, ancak zekanıza gereğinden fanla guvenip bu nedenle zarar goreceğinize; terzi utusu, hayırlı bir habere; herhangi birşeyi utulemek, işlerin duzeleceğine işarettir.

  uvey: ruyada uvey anne, baba ya da kardeş gormek, can sıkıcı bir haber alacağınıza işarettir.
  vadİ: ruyada yeşil vadi gormek, yaşantınızın mutlu bir şekilde surmeye devam edeceğinize işarettir.

  vagon:ruyada vagon gormek, bir seyahate cıkacağınıza işarettir. ayrıca bir kimse komur dolu vagon gorurse, onun zengin olmasına; başka birşey ile dolu ise, birbirini izleyen gucluk ve sıkıntıya; ici boş vagon ise, ucreti veya kazancı az bir işe yorumlanır.

  vaha: ruyada vaha gormek, sıkıntılı gunleri artık cok gerilerde bırakıp rahata kavuşacağınızı gosterir.

  vahİy: ruyada meleklerden biri aracılığıyla kendisine veya bir başkasına vahiy indiğini gormek; hayra, iyi habere ve allah'ın lutfuna işarettir.

  varİl: ruyada varil gormek, bolluğa ve ucuzluğa işarettir.

  vampİr: ruyada vampir gormek, bir yakınınızn sizi fena halde istismar ettiğine işarettir.

  vazo: ruyada vazo gormek, kotu haber işareti olarak kabul edilir.

  vatan: ruyada insanın kendi vatanını gormesi, genellikle hayra işarettir.

  veba: ruyada veba hastalığı ile ilgili şeyler gormek, bugunlerde buyuk bir maddi sıkıntı icine duşeceğinizi gosterir.

  verem: verem ile ilgili ruyalar, genellikle hayra yorulmaz, ic sıkıntısına işarettir.

  vİnc: ruyada vinc gormek, son zamanlarda sıkıntı icinde bulunduğunuza ve ağır bir borcun altına gireceğinizi gosterir.

  vİskİ: ruyada viski icilmesi, zenginliğe ve sağlık durumunun eğer bozuksa duzeleceğine işarettir.

  vİtamİn: ruyada vitaminli ilaclar icmek, sağlık durumunuza dikkat edilmesi gerektiğini gosterir.

  vİtrİn: ruyada vitrin gormek, fazla gosterişin ruyayı goreni gulunc duruma duşurduğunun işaretidir.

  vİze: ruyada vize alındığını gormek, yakın bir dostunuzun yardımı sayesinde icinde bulunduğunuz sıkıntıdan artık kurtulacağınıza işarettir.

  votka: ruyada votka ictiğinizi gormek, elinize gecen fırsatları iyi değerlendirmeniz ve cok calışmanız gerektiğine işarettir.

  vİŞne: ruyada tatlı vişne helal rızka; ekşi vişne ise haram mal ve nimete işarettir

  yabanci: ruyada bir yabancı ile tanışmak, yeni bir iş imkanı olarak yorumlanır.

  yaĞ: ruyada yağ gormek, buyuk bir saadete doğru emin adımlarla ilerlemekte olduğunuza işarettir.

  yaĞmurluk: ruyada yağmurluk gormek, hic tanımadığınız birisi size iş hayatınızda buyuk destek olacak demektir.

  yaban kecİsİ: ruyada yaban kecisine eriştiğini gormek, ahlaksız bir kadınla, gayri meşru bir ilişkiye; kecinin sağlıklı ve iri olması cok zengin ve servet sahibi bir kadına; keci hasta ve zayıf ise fakir kadınlara işarettir.

  yaban ordeĞİ: ruyada yaban ordeği gormek veya satın almak, cok iyi bir eğlenceyi gosterir. yaban ordeğinin pişip tabağa konması, o kimsenin kazanc veya gelirinin analacağına işarettir.

  yaĞmur: ruyada yağmur gormek, vaadedilen birşeyin yerine getirilmesine, sevdiği kıymetli bir eşyasını kaybettiği icin uzuleceğine; gokten taş yağıyor gormek, gunaha ve isyana işarettir. ayrıca yağmur bazen doğal afetleri gosterir.

  yaldiz: ruyada yaldız gormek, ruyayı gorenin ilginc biri olduğuna ve davranışlarını makul bir duzeye indirmesi gerektiğini gosterir.

  yali: ruyada yalı gormek, murada erişileceğine işarettir.

  yamyam: ruyada yamyam gormek, iyi yurekli ve anlayışlı kişilerle tanışacağınıza işarettir
  zabita: zabıta ile ilgili her turlu ruya basınızın derde girebileceğine işarettir.
  zambak: ruyada zambak gormek işlerinizin hızla duzeleceğine işarettir.
  zakkum: ruyada zakkum gormek, acı ve uzuntu verici bir haber ile karşı karşıya kalınacağının habercisidir.
  zar: ruyada zar oynayıp kazanmak aldatıcı bir kazanc olduğundan haram ve para kaybına işarettir.
  zarf: ruyada kağıt zarf gormek, onemli bir sırrı oğrenmeye; icine her hangi bir kağıt koymak ustunluk ve onculuk anlamına gelir.
  zehİr: ruyada herhangi bir zehir icerek olduğunu hissetmesi, onun hayatında hoşa gitmeyen bir değişiklik olacağına; zehirlenmekten kurtulmuşsa hayatının rahat ve huzur icinde gececeğine; birisi başkasını zehirlediğini gorurse, bir zorluk altında kalacağı ve bundan sonra kurtulacağına işarettir.
  zengİn: ruyada zengin birini gormek sıkıntı icinde bulunduğunuzu gosterir.
  zerdalİ: ruyada zerdali gormek, tatlı bir haberin habercisi olarak yorumlanır.
  zencİ: ruyada zenci gormek, orta yaşta ise durumunda acele bir değişikliğe; genc bir kadın icin yabancı memleketten sevineceği habere, yaşlılar icin kacırılmayacak fırsata işarettir.
  zİncİr: ruyada zincir gormek, kuvvet bulmaya; bekar ise evlenmeye; gurbette ise yurduna donmeye; boynunda zincir gormek, cok kotu bir soz işitmeye; butun zincir ve bağlardan kurtulmuş gormek ise iyiliğe ve rahatlığa işarettir.
  zİl: ruyada kapı zili veya okul zili gibi zil sesi duymak iyi bir işarettir. genc bir erkek icin daha yuksek bir mevkie terfi edeceğine; tecrubeli yaştaysa halinden daha iyi bir değişikliğe; bekar bir kız icin mutlu bir evlenmeye; evliyse geleceği parlak bir oğlan cocuğunun olmasına işarettir.
  zİyafet: ruyada ziyafet vermek hayır uzerine toplantıya işarettir.
  zumrut: ruyada zumrut gormek helal mala, iyilik ve başarı kazanmaya işarettir.
  zemzem: ruyada bu suyu gormek en tehlikeli hastalıktan kurtulmaya, tasa ve huznun sona ermesine işarettir.


  (elsa, 28 Eylül 2005 Çarşamba, 00:40:35)
 5. nereden cıktığını bilmediğim bir hurafeye gore ruyanızda olmuş bir yakınınız sizi cağırıyor ve siz onunla beraber gidiyorsanız * gidicisiniz demektir.
  (einstaintane, 28 Eylül 2005 Çarşamba, 01:04:15)Bu başlığın linki: BU KONUDA BİLGİ EKLEMEK İSTİYORUM27/07/2005 - 18/06/2018

tamamen eglence amaciyla yapilmi$ olan bizarpedia.com'da yer alan tum icerik bilgi amaclıdır. Bu bilgiler, doğru, guncel ve tam olarak duşunulmemelidir. Hukuki yada tıbbi acıdan yada diğer profesyonel hizmetlerden biri tarafından verilen danışmanlık yada tavsiye niteliğindeki bilgiler ile bir tutulmamalıdır.Bu sitede yer alan bilgilerin sorumluluğu yazarlarına aittir. Telif hakkı ihlali yapıldığını duşunduğunuz bilgi varsa, bu ihlali, admin@bizarpedia.com adresini kullanarak site editorlerine iletebilirsiniz.
tum haklari saklidir
copyright©biz@rpedia.com
firma rehberi Altın, Gümüş ve Döviz haber canlı maç skorları canlı tv izle Commodity sitemap
Add to Google

hit tracker

Derlenme Süresi: 0.39425 sn.