Quantcast
Meme - Bizarpedia, bilgi kaynağı
aç/kapa artema

  MEME

 1. insanlarin ve memeli hayvanlar olarak anilan cogu hayvanin sahip oldugu organ. ureme donemleri disinda pek bir islevleri olmayan, ureme sonrasinda meydana gelen yavrularin bir sure ilk besin ihtiyacini vucut tarafindan uretilen sut ile karsilayan cinsel icerikli organ... cinsel bölge olarak adı geçtiğinde göğüs kelimesi kullanılır.

  (bkz: göğüs)
  (bkz: meme ucu)
  (bkz: meme süngeri)
  (bkz: sütyen)

  (beelzebub, 16 Eylül 2005 Cuma, 14:04:10)
 2. bebeğin belli bir gelişim aşamasına kadar besin ihtiyacını karşılamak uzere sut uretim ve salgısı ile emzirmeden sorumlu yapılardır. ergenlik oncesi donemde kız ve erkek cocuklarında yaklaşık aynı buyuklukte olmalarına karşın, ergenlik doneminde yumurtalıklarda ostrojen hormonu uretiminin başlamasıyla hızlı bir şekilde gelişim gosterirler. memelerin ulaştığı nihai buyukluk genetik etkenlerle yakından ilgili olmakla beraber, vucudun yağ oranı da buyukluğu etkileyen diğer bir etkendir.
  meme dokusu temelde vucut ter bezlerinden turemiş bir yapıdır ve goğus bolgesinde 2. ile 7. kaburgalar arasında yerleşmiştir. dış kısmı cilt ile kaplı bu dokunun ic yapısında salgı bezleri, yağ dokusu ve bağ dokusu bulunur. memelerin her birinde ortada meme başı adı verilen koyu renkli yuvarlak bir yapı vardır. bu yapının ortasında da meme ucu adı verilen silindir şeklinde, sutun esas boşaldığı yapı yer alır. meme başında yer alan salgı bezleri kaygan bir sıvı salgılayarak bu bolgenin esnek kalmasını ve enfeksiyonlardan korunmasını sağlar.

  (beelzebub, 30 Eylül 2005 Cuma, 23:28:06)
 3. denizcilikte demir kollarinin, demir bedenine birlestigi noktanin alt kismina verilen ad.
  (beelzebub, 04 Ekim 2005 Salı, 02:24:15)
 4. (bkz: areola)
  (kedimi7ler, 02 Mart 2006 Persembe, 06:27:01)
 5. (bkz: İki meme dağları)
  (01 fb 1907, 13 Agustos 2006 Pazar, 04:11:12)Bu başlığın linki: BU KONUDA BİLGİ EKLEMEK İSTİYORUM27/07/2005 - 16/10/2018

tamamen eglence amaciyla yapilmi$ olan bizarpedia.com'da yer alan tum icerik bilgi amaclıdır. Bu bilgiler, doğru, guncel ve tam olarak duşunulmemelidir. Hukuki yada tıbbi acıdan yada diğer profesyonel hizmetlerden biri tarafından verilen danışmanlık yada tavsiye niteliğindeki bilgiler ile bir tutulmamalıdır.Bu sitede yer alan bilgilerin sorumluluğu yazarlarına aittir. Telif hakkı ihlali yapıldığını duşunduğunuz bilgi varsa, bu ihlali, admin@bizarpedia.com adresini kullanarak site editorlerine iletebilirsiniz.
tum haklari saklidir
copyright©biz@rpedia.com
firma rehberi Altın, Gümüş ve Döviz haber canlı maç skorları canlı tv izle Commodity sitemap
Add to Google

hit tracker

Derlenme Süresi: 0.24873 sn.