Quantcast
Mufreze - Bizarpedia, bilgi kaynağı
aç/kapa artema

  MUFREZE

 1. Türlü askeri görev ve hizmetlerin yapılması amacıyla küçük birliklerden, belli bir kuruluşa bağlı kalmadan geçici olarak oluşturulan grup.*

  (elsa, 05 Eylül 2006 Salı, 18:47:10)
 2. yönetmen: oliver stone
  orjinal adı: platoon
  abd/1986
  savaşın ilk kurbanı masumiyettir
  kendisi de vietnam da savaşmış olan oliver stone un imzasını taşıyan film pentagon un tüm taş koymalarına karşın savaşın korkunçluğu, anlamsızlığı, dehşeti üzerine yapılmış en güzel filmlerden, en güçlü savaş karşıtı yapıtlardan biri olarak anılıyor. aldığı dört oscar ise filmin yarattığı etkinin bir göstergesi. afişlerinde savaşın ilk kurbanı masumiyettir yazan filmin baş kahramanı üniversite eğitimini yarıda bırakıp gönüllü olarak vietnam a gelen chris taylor ve diğer masum gençler. bu arada filmde olup bitenlerin tanığı ve nakledicisi olan chris taylor ın oliver stone un kendisi olduğu görüşü yaygın.
  vietnam bataklıklarının tüm ürkünçlüğünü ve savaşın tüm korkunçluğunu ustaca veren filmde, grunt denen cepheye sürülen ve çoğu toplumun alt tabakalarından, yoksul kesiminden gelmiş gençlerden oluşan grup, savaşın cehenneminde bile, tıpkı barışta olduğu gibi, yoksulların, basit, sıradan insanların hep güme gideceğinin, yüksek sınıfların ise canlarını kurtaracaklarının bilincine varıyor. filmin sonunda yalnız düşman la değil, kendi kendileriyle de savaşan bu gençler içlerindeki iyilik kötülük çatışmasının aşamalarını dehşetle izliyor.

  (elsa, 05 Eylül 2006 Salı, 18:47:54)Bu başlığın linki: BU KONUDA BİLGİ EKLEMEK İSTİYORUM27/07/2005 - 16/10/2018

tamamen eglence amaciyla yapilmi$ olan bizarpedia.com'da yer alan tum icerik bilgi amaclıdır. Bu bilgiler, doğru, guncel ve tam olarak duşunulmemelidir. Hukuki yada tıbbi acıdan yada diğer profesyonel hizmetlerden biri tarafından verilen danışmanlık yada tavsiye niteliğindeki bilgiler ile bir tutulmamalıdır.Bu sitede yer alan bilgilerin sorumluluğu yazarlarına aittir. Telif hakkı ihlali yapıldığını duşunduğunuz bilgi varsa, bu ihlali, admin@bizarpedia.com adresini kullanarak site editorlerine iletebilirsiniz.
tum haklari saklidir
copyright©biz@rpedia.com
firma rehberi Altın, Gümüş ve Döviz haber canlı maç skorları canlı tv izle Commodity sitemap
Add to Google

hit tracker

Derlenme Süresi: 0.24262 sn.