Quantcast
Cag Kebabi - Bizarpedia, bilgi kaynağı
aç/kapa artema

  CAG KEBABI

 1. erzurum'a özgü olan yatık döner olarak da bilinen, yağlı kuzu budundan yapılan bir çeşit kebaptır. önceden terbiye edilmiş etin yatık bir şiş üzerinde kömür ateşi eşliğinde pişirilmesiyle hazırlanır. cağ adı verilen şişler kullanılarak servis yapıldığından bu adı almıştır. servisi, yine yöreye özgü lavaş ekmeği ile beraber yapılır.

  tarifi:

  malzemeler
  1 adet kuzu budu (yağsız ve sinirsiz)
  1 adet soğan
  100 gr yoğurt
  yeterli miktarda lavaş ekmeği
  4 adet domates
  6-7 adet yeşil biber
  1 çay kaşığı tuz
  1 çay kaşığı karabiber

  hazırlanışı
  kuzu budundan, parmak kalınlığında yapraklar kesin. yoğurt, karabiber, tuz ve yemeklik doğranmış soğanı karıştırın ve etleri hazırlamış olduğunuz bu terbiyede 24 saat bekletin. bir günün sonunda, yaprak halindeki etleri, kebabın özelliği olan şişe takın ve yatık haldeyken ateşte çevire çevire kızartın. pişen kısımlarından aynı dönerde olduğu gibi ince parçalar keserek, çağ kebabına mahsus küçük şişlere takarak, yanında yine ateşte pişmiş, domates, biber, kuru soğan ve lavaş ekmeği ile servis yapın.

  (01 fb 1907, 09 Eylül 2006 Cumartesi, 21:38:54 ~ 21:45:57)Bu başlığın linki: BU KONUDA BİLGİ EKLEMEK İSTİYORUM27/07/2005 - 19/10/2018

tamamen eglence amaciyla yapilmi$ olan bizarpedia.com'da yer alan tum icerik bilgi amaclıdır. Bu bilgiler, doğru, guncel ve tam olarak duşunulmemelidir. Hukuki yada tıbbi acıdan yada diğer profesyonel hizmetlerden biri tarafından verilen danışmanlık yada tavsiye niteliğindeki bilgiler ile bir tutulmamalıdır.Bu sitede yer alan bilgilerin sorumluluğu yazarlarına aittir. Telif hakkı ihlali yapıldığını duşunduğunuz bilgi varsa, bu ihlali, admin@bizarpedia.com adresini kullanarak site editorlerine iletebilirsiniz.
tum haklari saklidir
copyright©biz@rpedia.com
firma rehberi Altın, Gümüş ve Döviz haber canlı maç skorları canlı tv izle Commodity sitemap
Add to Google

hit tracker

Derlenme Süresi: 0.25969 sn.