Quantcast
Beyaz Peynir - Bizarpedia, bilgi kaynağı
aç/kapa artema

  BEYAZ PEYNIR

  1. Bir peynir türü. Koyun, inek, keçi ya da manda sütünden yapılır. En değerlisi koyun sütünden yapılanıdır. Beyazpeynir, az kaynatılmış sütün 18°C'ye dek soğutulup peynir mayasıyla mayalanması, sonra da özel kasa içinde, beze sarılarak büyük bir kalıp halinde süzülmesiyle elde edilir. Yapılırken sütün yağı alınmazsa tam yağlı, yağın bir bölümü alınırsa yarım yağlı peynir olur. Türkiye'de en iyi beyazpeynir, daha çok Trakya ve Batı Anadolu'da yapılır. Yakındoğu ve Balkan ülkelerinde de çokça tüketilir. 100 gr. beyazpeynirde 25 gr. protein, 35 gr. yağ, 1 gr. karbonhidrat ve A, B, D vitaminleri bulunur.
    (01 fb 1907, 09 Ocak 2010 Cumartesi, 22:43:59)Bu başlığın linki: BU KONUDA BİLGİ EKLEMEK İSTİYORUM27/07/2005 - 16/10/2018

tamamen eglence amaciyla yapilmi$ olan bizarpedia.com'da yer alan tum icerik bilgi amaclıdır. Bu bilgiler, doğru, guncel ve tam olarak duşunulmemelidir. Hukuki yada tıbbi acıdan yada diğer profesyonel hizmetlerden biri tarafından verilen danışmanlık yada tavsiye niteliğindeki bilgiler ile bir tutulmamalıdır.Bu sitede yer alan bilgilerin sorumluluğu yazarlarına aittir. Telif hakkı ihlali yapıldığını duşunduğunuz bilgi varsa, bu ihlali, admin@bizarpedia.com adresini kullanarak site editorlerine iletebilirsiniz.
tum haklari saklidir
copyright©biz@rpedia.com
firma rehberi Altın, Gümüş ve Döviz haber canlı maç skorları canlı tv izle Commodity sitemap
Add to Google

hit tracker

Derlenme Süresi: 0.25775 sn.