Quantcast
Bataklik - Bizarpedia, bilgi kaynağı
aç/kapa artema

  BATAKLIK

  1. Sığ sularla kaplı geniş batak. Kısmen bitkilerle kaplıdır. Bataklıklar, akar yeri ve doğal akaçlaması olmayan, az engebeli, çukur bölgelerde bulunur. Pek çok bataklık, çayların ve ırmakların yakınında, akarsuların terk ettiği vadi kesimlerinde toplanır. En geniş bataklıklar kuşkusuz, deniz yüzeyine yakın bataklıklardır. Deniz bataklıkları, zengin tarım ve hayvan üretimi sağlayan alanların kazanılması bakımından önemlidir. Buna karşın, sivrisinek üremesi için en elverişli alanlardır. Bu durum, sıtmaya neden olacağından ark ve kanallar açılarak bataklıkların sağlığa olan zararı önlenmeye çalışılır.
    (01 fb 1907, 06 Ocak 2010 Çarşamba, 23:42:06)Bu başlığın linki: BU KONUDA BİLGİ EKLEMEK İSTİYORUM27/07/2005 - 14/11/2018

tamamen eglence amaciyla yapilmi$ olan bizarpedia.com'da yer alan tum icerik bilgi amaclıdır. Bu bilgiler, doğru, guncel ve tam olarak duşunulmemelidir. Hukuki yada tıbbi acıdan yada diğer profesyonel hizmetlerden biri tarafından verilen danışmanlık yada tavsiye niteliğindeki bilgiler ile bir tutulmamalıdır.Bu sitede yer alan bilgilerin sorumluluğu yazarlarına aittir. Telif hakkı ihlali yapıldığını duşunduğunuz bilgi varsa, bu ihlali, admin@bizarpedia.com adresini kullanarak site editorlerine iletebilirsiniz.
tum haklari saklidir
copyright©biz@rpedia.com
firma rehberi Altın, Gümüş ve Döviz haber canlı maç skorları canlı tv izle Commodity sitemap
Add to Google

hit tracker

Derlenme Süresi: 0.23207 sn.