Quantcast
Aleksandr Blok - Bizarpedia, bilgi kaynağı
aç/kapa artema

  ALEKSANDR BLOK

  1. 1880-1921
    Şsair ve dramatist. 20. yüzyılın kuşkusuz en büyük şairlerinden biri. Rus yazar ve şair Korneçekovski onun hakkında şunları söyler : Blok, tüm şairler gibi eşsiz bir fenomendir. Onun şiiri, bir tür acının şiiridir. O, şiiri kağıt üzerine aktarmadan, bir acı olarak kafasında tasarlamıştır. Bazen yazacağı şiirleri, sahip olduğu yetenek bile anlatmaya yetmez. O şiiri mutlaka yaratmak için tüm gücünü kullanır ve geçmişinde yaşadığı fırtınalı deneyimlerden yararlanır. Ama ne olursa olsun o, coşkulu bir şair. İşte bu coşku, onun aynı zamanda şiiridir. Bu, yaşamın coşkusudur ; evrenin coşkusu. Şsair her zaman kendi insan türünün özelliklerini taşır. Ve onu asla yarı yolda bırakmaz. .
    Bu yapım, Aleksandr Blok un, yaşamının tüm evrelerini ve eserlerini yaratırken onu etkileyen tüm olayları, tarihsel görüntülerle anlatmaktadır .

    kaynak:digitalkultur

    (kedimi7ler, 20 Mart 2006 Pazartesi, 02:24:36)Bu başlığın linki: BU KONUDA BİLGİ EKLEMEK İSTİYORUM27/07/2005 - 22/10/2018

tamamen eglence amaciyla yapilmi$ olan bizarpedia.com'da yer alan tum icerik bilgi amaclıdır. Bu bilgiler, doğru, guncel ve tam olarak duşunulmemelidir. Hukuki yada tıbbi acıdan yada diğer profesyonel hizmetlerden biri tarafından verilen danışmanlık yada tavsiye niteliğindeki bilgiler ile bir tutulmamalıdır.Bu sitede yer alan bilgilerin sorumluluğu yazarlarına aittir. Telif hakkı ihlali yapıldığını duşunduğunuz bilgi varsa, bu ihlali, admin@bizarpedia.com adresini kullanarak site editorlerine iletebilirsiniz.
tum haklari saklidir
copyright©biz@rpedia.com
firma rehberi Altın, Gümüş ve Döviz haber canlı maç skorları canlı tv izle Commodity sitemap
Add to Google

hit tracker

Derlenme Süresi: 0.23830 sn.