Quantcast
Acik Hava Filtresi - Bizarpedia, bilgi kaynağı
aç/kapa artema

  ACIK HAVA FILTRESI

 1. motordaki yanma odasında buji sayesinde patlamayan yakıtın yanması için oksijen gereklidir. bu yüzden orjinal adı valve olan sübaplar sayesinde motora dışarıdan atmosfer basıncı ile hava girer. ancak giren havayla birlikte toz ve benzeri fazlalıkların motorun içine ulaşmaması gerekir. bu yüzden hava filtresi kullanılır. ancak performans söz konusu olduğunda turbo beslemesi olmayan motorlarda bu havanın motora ulaşması zorlasır. çünkü hava filtre ve borulardan geçerken büyük bir dirençle karşılaşır. motora ulaştığında ise ısınmaya başlamıştır. ısınan hava genleşmiş olduğundan motorda performans düşüklüğü yaratır. bu performans düşüklüğünün azda olsa önüne geçmek için normal kutu içi hava filtresi yerine kullanılan açık tip filtrelerdir bunlar. aracın performansına göre +2 ile +5 arasında extra beygir gücü kazandırır. seside pek hoştur, insanı gaza getirdiği olur. açık hava filtresi işte budur.

  (bkz: kutu içi hava filtresi)
  (bkz: hava filtresi)
  (bkz: performans)
  (bkz: beygir gücü)
  (bkz: modifiye)
  (bkz: tuning)
  (bkz: motor)
  (bkz: sübap)
  (bkz: buji)

  (beelzebub, 22 Eylül 2005 Persembe, 16:10:25)Bu başlığın linki: BU KONUDA BİLGİ EKLEMEK İSTİYORUM27/07/2005 - 21/09/2018

tamamen eglence amaciyla yapilmi$ olan bizarpedia.com'da yer alan tum icerik bilgi amaclıdır. Bu bilgiler, doğru, guncel ve tam olarak duşunulmemelidir. Hukuki yada tıbbi acıdan yada diğer profesyonel hizmetlerden biri tarafından verilen danışmanlık yada tavsiye niteliğindeki bilgiler ile bir tutulmamalıdır.Bu sitede yer alan bilgilerin sorumluluğu yazarlarına aittir. Telif hakkı ihlali yapıldığını duşunduğunuz bilgi varsa, bu ihlali, admin@bizarpedia.com adresini kullanarak site editorlerine iletebilirsiniz.
tum haklari saklidir
copyright©biz@rpedia.com
firma rehberi Altın, Gümüş ve Döviz haber canlı maç skorları canlı tv izle Commodity sitemap
Add to Google

hit tracker

Derlenme Süresi: 0.23569 sn.