Quantcast
Yusuf - Bizarpedia, bilgi kaynağı
aç/kapa artema

  YUSUF

 1. -yakup peygamberın oglu.
  -kankimin ismi

  (bir kalem bir pergel bir de cikolata alacagim, 14 Ocak 2006 Cumartesi, 18:09:03)
 2. en yakışıklı erkeklerin ismidir.*
  (kedimi7ler, 14 Ocak 2006 Cumartesi, 18:09:59)
 3. Yakup Peygamber'in on iki oğlundan peygamber olanı.

  Yusuf, kıskanç ağabeyleri tarafından kuyuya atılmıştı. Bir kervan tarafından kurtarılıp Mısır'a götürüldü ve köle olarak satıldı. Kendisine aşık olan, efendisinin hanımı Züleyha'nın iftirası üzerine zindana atıldı ve uzun yıllar burada kaldı. Rüya yorumlama sırrını bilen Yusuf bir gün yedi cılız ineğin, yedi semiz ineği; yedi kuru başağın, yedi yeşil başağı yediğini gören Mısır hükümdarının rüyasını yorumladı. Yedi yıl süren bolluktan sonra yedi yıl kıtlık geleceğini ve bu arada ürünlerin biriktirilmesi gerektiğini söylemesi üzerine hazine nazırı oldu. Kıtlık yıllarında ağabeylerini affetti. Bütün ailesi ile birlikte Mısır'a yerleşti. Yusuf Peygamber ayrıca insan güzelliğinin simgesidir.

  (01 fb 1907, 12 Şubat 2011 Cumartesi, 10:55:51)Bu başlığın linki: BU KONUDA BİLGİ EKLEMEK İSTİYORUM27/07/2005 - 20/09/2018

tamamen eglence amaciyla yapilmi$ olan bizarpedia.com'da yer alan tum icerik bilgi amaclıdır. Bu bilgiler, doğru, guncel ve tam olarak duşunulmemelidir. Hukuki yada tıbbi acıdan yada diğer profesyonel hizmetlerden biri tarafından verilen danışmanlık yada tavsiye niteliğindeki bilgiler ile bir tutulmamalıdır.Bu sitede yer alan bilgilerin sorumluluğu yazarlarına aittir. Telif hakkı ihlali yapıldığını duşunduğunuz bilgi varsa, bu ihlali, admin@bizarpedia.com adresini kullanarak site editorlerine iletebilirsiniz.
tum haklari saklidir
copyright©biz@rpedia.com
firma rehberi Altın, Gümüş ve Döviz haber canlı maç skorları canlı tv izle Commodity sitemap
Add to Google

hit tracker

Derlenme Süresi: 0.30177 sn.