Quantcast
Simyaci - Bizarpedia, bilgi kaynağı
aç/kapa artema

  SIMYACI

 1. paulo coelho'yu en çok okunan çağdaş yazarlardan biri yapan eserinin adıdır. kitap, 42 ülkede yayımlanmış, 26 dile çevrilmiştir.
  (01 fb 1907, 06 Eylül 2006 Çarşamba, 10:29:01)
 2. dilimize Özdemir İnce'nin çevirdiği 1996 basımı 184 sayfalık paulo coelho kitabı.

  brezilya'lı eski şarkı sözü yazarı paulo coelho'nun, yayınlandığı 1988 yılından bu yana dünyayı birbirine katan, eleştirmenler tarafından bir `fenomen' olarak değerlendirilen üçüncü romanı. simyacı, altı yılda kırk iki ülkede yedi milyondan fazla sattı. bu, gabriel garcia marquez'den bu yana görülmemiş bir olay. yüreğinde, çocukluğunu yitirmemiş olan okurlar için bir `klasik' kimliği kazanan simyacı'yı saint-exupry'nin küçük prens'i ve richard bach'ın martı jonathan livingston'u ile karşılaştıranlar var (publishers weekly). simyacı, İspanya'dan kalkıp mısır piramitlerinin eteklerinde hazinesini aramaya giden endülüslü çoban santiago'nun masalsı yaşamının felsefi öyküsü. sanki bir `nasihatname': `yazgına nasıl egemen olacaksın, mutluluğunu nasıl kuracaksın ' sorularına yanıt arayan bir hayat ve ahlak kılavuzu. mistik bir peri masalına benzeyen romanın altı yılda, yedi milyondan fazla okur bulmasının gizi, kuşkusuz, onun bu kılavuzluk niteliğinden kaynaklanıyor. simyacı'yı okumak, herkes daha uykudayken, güneşin doğuşunu seyretmek için şafak vakti uyanmaya benziyor.

  (01 fb 1907, 22 Ekim 2006 Pazar, 21:49:24)
 3. zengin olmak için kahraman, yolculuğunun sonunda pek çok şeyi öğrendiğinin farkına varmıştır. öğrendiği herşeyi yaptığı yolculuklar sağlamıştır. gizli hazineleri bulmak için pek çok zorluklarla karşılaşan kahraman, sonunda aradığı hazinenin kendisi olduğunu görür. kendi hazinesi kendi içindedir.
  (01 fb 1907, 28 Şubat 2008 Persembe, 20:02:57)Bu başlığın linki: BU KONUDA BİLGİ EKLEMEK İSTİYORUM27/07/2005 - 16/10/2018

tamamen eglence amaciyla yapilmi$ olan bizarpedia.com'da yer alan tum icerik bilgi amaclıdır. Bu bilgiler, doğru, guncel ve tam olarak duşunulmemelidir. Hukuki yada tıbbi acıdan yada diğer profesyonel hizmetlerden biri tarafından verilen danışmanlık yada tavsiye niteliğindeki bilgiler ile bir tutulmamalıdır.Bu sitede yer alan bilgilerin sorumluluğu yazarlarına aittir. Telif hakkı ihlali yapıldığını duşunduğunuz bilgi varsa, bu ihlali, admin@bizarpedia.com adresini kullanarak site editorlerine iletebilirsiniz.
tum haklari saklidir
copyright©biz@rpedia.com
firma rehberi Altın, Gümüş ve Döviz haber canlı maç skorları canlı tv izle Commodity sitemap
Add to Google

hit tracker

Derlenme Süresi: 0.23444 sn.