Quantcast
Muhammed Tokcan - Bizarpedia, bilgi kaynağı
aç/kapa artema

  MUHAMMED TOKCAN

  1. adını ilk defa 1996 yılında Çeçen direnişi desteklemek amacıyla avrasya feribotu olayiyla duyduğumuz kişi. bu olaydan sonra İstanbul DGM'de yargılandı ve 8 yıl 10 ay hapis cezasına mahkum edildi. Dalaman Cezaevi'ne gönderildi. kısa süre sonra firar etti. tabi birlikte yargılanan diğer Çeçen eylemciler de teker teker cezaevinden firar etti. Hüküm giyen dokuz kişiden üçü İmralı Yarı Açık Cezaevi ne, ikisi Dalaman Yarı Açık Cezaevi ne, ikisi Ankara ya, ikisi de Bolu ya gönderilmişti.

    Uzun bir süre izi bulunamamıştır. Nisan 1999'da Atatürk Havalimanı'nda, Hasan Şsimşek adına düzenlenmiş sahte pasaportla Rusya'nın Soçi kentine gitmek isterken yakalanmıştır. Terörle Mücadele Şsubesi'nde verdiği ifadede, Çeçen liderler Şsamil Basayev'den, Kosova'ya giderek savaşma talimatı aldığını belirterek, "Bulgaristan üzerinden Kosova'ya gidip Kosova Kurtuluş Ordusu'na katılacaktım. 50 gönüllü toplamıştık" demiştir. Kartal Cezaevi'ne gönderililmiş, af yasasından yararlanarak cezaevinden çıkmıştır.

    (01 fb 1907, 03 Şubat 2007 Cumartesi, 14:09:36)Bu başlığın linki: BU KONUDA BİLGİ EKLEMEK İSTİYORUM27/07/2005 - 13/11/2018

tamamen eglence amaciyla yapilmi$ olan bizarpedia.com'da yer alan tum icerik bilgi amaclıdır. Bu bilgiler, doğru, guncel ve tam olarak duşunulmemelidir. Hukuki yada tıbbi acıdan yada diğer profesyonel hizmetlerden biri tarafından verilen danışmanlık yada tavsiye niteliğindeki bilgiler ile bir tutulmamalıdır.Bu sitede yer alan bilgilerin sorumluluğu yazarlarına aittir. Telif hakkı ihlali yapıldığını duşunduğunuz bilgi varsa, bu ihlali, admin@bizarpedia.com adresini kullanarak site editorlerine iletebilirsiniz.
tum haklari saklidir
copyright©biz@rpedia.com
firma rehberi Altın, Gümüş ve Döviz haber canlı maç skorları canlı tv izle Commodity sitemap
Add to Google

hit tracker

Derlenme Süresi: 0.23669 sn.