Quantcast
Goran Bregovic - Bizarpedia, bilgi kaynağı
aç/kapa artema

  GORAN BREGOVIC

 1. sırp bır anneyle hırvat bır babanın cocugu olarak saraybosnada dunyaya gelmıs unlu muzısyendır.felsefe ve sosyolojıye ılgı duymus olan sanatcı balkan etnık muzgını tum dunyaya basarıyla tanıtmıstır.Çingeneler zamanı', yeraltı', arizona rüyası',hayat trenİ kraliçe margot' gibi filmlerin müziklerıne ımza atmıstır.daha once ayrıldıgı grubu 'bijelo dugme' ıle tekrar bır araya gelerek muzık yasamına devam etmektedır.
  (elsa, 06 Eylül 2005 Salı, 23:43:09)
 2. 22 mart 1950'de saraybosna'da doğdu. klasik kemanla başladığı müzik yaşamını konservatuara giderek sürdürdü. yugoslavya'nın en başarılı gruplarından bijelo dugme (beyaz düğme) isimli bir rock grubu kurdu. yugoslavya'da kanlı iç savaş başladığında paris'teydi ve film müzikleriyle uğraşıyordu. savaş boyunca saraybosna'ya dönemeyen bregoviç, film müzikleriyle oluşturduğu kariyerine ilk olarak 1978'de mica milosevic'in ' nije nego ' filmiyle başladı. bregoviç en önemli çalışmalarını sinema yönetmeni emir kusturica'nın "dom za vesanje" "arizona dream", 1995'de cannes film festivalini kazanan "underground" ve "crna macka" filmleriyle yaptı ve büyük bir üne kavuştu. albümleri 15 milyona ulaşan satışlar yapan bregoviç, halkının etnik müziğini şimdiye kadar çıkardığı 14 albüm ve sayısız konserle dünyanın birçok ülkesine taşıdı.
  http://www.ozgurpolitika.org/2004/06/21/hab27.html

  (elsa, 05 Eylül 2006 Salı, 18:39:18)
 3. odtü nün her yıl yaptığı yeni öğretim yılının açılışına bu yıl katılacak olan kişi goran bregoviç.

  Ülkemizde daha çok Sezen Aksu nun Düğün ve Cenaze albümünün müziklerinin bestecisi ve birlikte verdikleri konserler ile tanınmaktadır.

  http://www.haberturk.com/haber.....2007/09/29

  (01 fb 1907, 29 Eylül 2007 Cumartesi, 15:23:50)Bu başlığın linki: BU KONUDA BİLGİ EKLEMEK İSTİYORUM27/07/2005 - 21/09/2018

tamamen eglence amaciyla yapilmi$ olan bizarpedia.com'da yer alan tum icerik bilgi amaclıdır. Bu bilgiler, doğru, guncel ve tam olarak duşunulmemelidir. Hukuki yada tıbbi acıdan yada diğer profesyonel hizmetlerden biri tarafından verilen danışmanlık yada tavsiye niteliğindeki bilgiler ile bir tutulmamalıdır.Bu sitede yer alan bilgilerin sorumluluğu yazarlarına aittir. Telif hakkı ihlali yapıldığını duşunduğunuz bilgi varsa, bu ihlali, admin@bizarpedia.com adresini kullanarak site editorlerine iletebilirsiniz.
tum haklari saklidir
copyright©biz@rpedia.com
firma rehberi Altın, Gümüş ve Döviz haber canlı maç skorları canlı tv izle Commodity sitemap
Add to Google

hit tracker

Derlenme Süresi: 0.25086 sn.