Quantcast
Bir - Bizarpedia, bilgi kaynağı
aç/kapa artema

  BIR

 1. (bkz: one)
  (punisher, 09 Agustos 2005 Salı, 16:37:30)
 2. (bkz: 1)
  (kedimi7ler, 09 Agustos 2005 Salı, 16:43:49)
 3. pentagram a ait bir parca...

  ates toprak hava olmus
  yagmur olmus hayat vermis sana
  kalbin olmus ruhun olmus
  aklin olmus yol gostermis sana

  bir omurluk maceranda
  hikayeni anlat bana
  ne anlam verdin sen buna
  ruhunda neler var senin

  korkma ondan bundan
  ne olumden ne hayattan
  bu dunyada gorduklerinin
  hepsi bir hepsi haktan

  atalarina malum olmus
  kitap yazmis anlatmislar sana
  imam rahip rehber olmus
  yalan yanlis aktarmislar sana

  gunumuzun dunyasinda
  hepsi ayni hepsi ala
  isa musa muhammed buda
  neyin varsa bilmis senin

  insanoglu kendini arar
  dunya doner milim milim
  eger gocup gidersen bugun
  yarim kalan isin var senin

  korkma ondan bundan
  ne olumden ne hayattan
  bu dunyada gorduklerinin
  hepsi bir hepsi haktan

  (cormanthor, 12 Eylül 2005 Pazartesi, 01:44:21)
 4. Şsebnem pişkin'in ekim 2006 basımı 128 sayfalık kitabının adıdır.

  bu kitapla sizi zihnimin içine, bilgiye giden yolda birlikte yolculuk yapmaya davet ediyorum. eğer davetimi kabul ederseniz yaşama, ölüme, zamana, insana, yani bilgiye dair sorularla dolu bir yolda, gerçeke doğru birlikte bir yolculuğa çıkabiliriz.
  bilgi yolu, her an yaşamı gözlemlemek, anlamaya çalışmak, bilgiyi idrak etmek ve bilgiyi alıp yaşamda uygulamak gibi kolay görünen ama insanın kendisiyle çetin mücadeleler verdiği bir yol. yaşamı hiçbir şey düşünmeden, her şeyin tesadüflerden ibaret, olağan şeyler olduğunu düşünerek yaşayabilirsiniz. böyle bir yaşamda her gün işe gidip gelirken, çocukların büyümesini, emekli olmanızı, bir gün çok para kazanıp zengin bir hayata sahip olmayı bekleyerek günlerinizi geçiriyor da olabilirsiniz. ama bir an gelip de tüm bunlar da neyin nesi, ben kimim, bu yaşamda ne işim var, neden varım, tüm bunlar neden var diye sorular aklınıza üşüşmeye başlarsa, lütfen size yaptığım bu daveti hatırlayın. zamana, var oluşa, ölüme ve yaşama dair sorularla dolu zihnime ve geçirdiğim içsel değişim sürecine tanık olun.

  yaşamda seçtiğimiz yol hangisi olursa olsun bizi ulaştıracağı yer bir! ve bu bire giden yoldaki seçimlerimiz yolumuzun patika mı, asfalt mı, kalabalık mı, tenha mı, taşlık mı, düzlük mü olacağını belirliyor.

  her yol birbirinden izler taşır. sizin yolunuz belki benimkine paralel giden bir yol, belki de hiç kesişmeyen. ama yol aynı meydanda bitiyorsa gidilen yolların farklılığ önemli mi
  eğer bu kitap bir şekilde elinize geçtiyse bilin ki sadece sizin için yazılmış satırlar var içinde. belki siz okurken belirecek olan bu satırlar, bir başkasının kitabında olmayacak. İhtiyacınız olan bilgi, ihtiyacınız olan zamanda sizi bulacak. tıpkı beni bulduğu gibi.
  yaşam varılacak bir yer değil, o yere varırken yaptığımız bir yolculuk aslında. her an öğrenmeye, anlamaya, bilmeye ve daha da önemlisi "olmaya" dair bir yolculuk. kuralları yok, sınırları yok, doğru yok, yanlış yok. bu bir "damla"mn yolculuğu, "okyanus"a karışan... bu bir parçanın yolculuğu, bütüne giden... bu bir puzzle parçasının yerine oturma çabası. bu, "ben" olanın "bir" olana yolculuğu...

  yol'a çıkmaya cesareti olmayan, ulaşılacak olanın güzelliğini asla göremeyecek. bu yolda ihtiyaç duyulan tek şey "neden" sorusunu sorabilen ve gelecek yanıtları açık bir şekilde tartabilecek bir zihin.
  yol'a çıkmaya var mısınız

  (01 fb 1907, 01 Kasim 2006 Çarşamba, 11:55:29)Bu başlığın linki: BU KONUDA BİLGİ EKLEMEK İSTİYORUM27/07/2005 - 16/10/2018

tamamen eglence amaciyla yapilmi$ olan bizarpedia.com'da yer alan tum icerik bilgi amaclıdır. Bu bilgiler, doğru, guncel ve tam olarak duşunulmemelidir. Hukuki yada tıbbi acıdan yada diğer profesyonel hizmetlerden biri tarafından verilen danışmanlık yada tavsiye niteliğindeki bilgiler ile bir tutulmamalıdır.Bu sitede yer alan bilgilerin sorumluluğu yazarlarına aittir. Telif hakkı ihlali yapıldığını duşunduğunuz bilgi varsa, bu ihlali, admin@bizarpedia.com adresini kullanarak site editorlerine iletebilirsiniz.
tum haklari saklidir
copyright©biz@rpedia.com
firma rehberi Altın, Gümüş ve Döviz haber canlı maç skorları canlı tv izle Commodity sitemap
Add to Google

hit tracker

Derlenme Süresi: 0.23692 sn.