Quantcast
Arka Bahce - Bizarpedia, bilgi kaynağı
aç/kapa artema

  ARKA BAHCE

 1. yönetmen fernando meirelles
  senaryo keith pearson, john le carré*
  oyuncular ralph fiennes, rachel weisz, hubert koundé, hubert koundé, danny huston
  filmin türü drama, gerilim
  orijinal adı the constant gardener
  yapımcı firma potboiler productions
  yapım yılı 2006
  yapım Ülkesi almanya/İngiltere
  orijinal dili İngilizce
  filmin süresi 129 dakika
  resmi sitesi http://www.theconstantgardener.com/
  dağıtıcı firma warner bros
  vizyon tarihi 02.06.2006

  konusu:
  kuzey kenya nın sapa bir bölgesinde, kararlı, zeki ve tutkulu tessa quayle* canice öldürülmüş olarak bulunur. tessa nın yol arkadaşı olan yerli doktor olay yerinden kaçmıştır ve tüm kanıtlar bunun bir aşk cinayeti olduğunu göstermektedir.

  sandy woodrow*, sör bernard pellegrin* ve İngiliz yüksek komiserliğinin diğer üyeleri, tessa nın eşi olan meslektaşları justin quayle dan, bu olayın takibini kendilerine bırakmalarını ister.

  diplomat olan justin in dengesi, çok sevdiği kadının ölümüyle tepe taklak olur. zıt karakterli olmalarına rağmen, aralarında oluşan çekim sonucu evlenen ikili, kenya ya, justin in görevi nedeniyle gelmiştir. justin in karısına duyduğu sevgi onu hayatında ilk kez ipleri eline almaya yönlendirir.

  karısının sadakatsizliğiyle ilgili söylentilerin de etkisiyle justin kendisini tehlikeli bir maceranın içinde bulur. karısının adını temizlemeye ve onun başladığı işi bitirmeye kararlı olan justin, karısının ortaya çıkarmaya çok yaklaştığı ilaç sanayinin kirli çamaşırlarını araştırmaya başlar ve gerçeğin peşinde iki kıta arasında yolculuklar gerçekleştirir.

  kısa süre içinde araştırmaları sonucu büyük ve ölümcül bir komplonun izlerini bulur. bu çok sayıda masum insanın canına mal olan ve kendi hayatını da tehlikeye atabilecek bir komplodur.

  (01 fb 1907, 03 Haziran 2006 Cumartesi, 21:24:36 ~ 21:30:02)
 2. fragmanı:
  http://www.youtube.com/watch?v=16B7iMNL6Ew

  (01 fb 1907, 07 Nisan 2007 Cumartesi, 16:21:42)Bu başlığın linki: BU KONUDA BİLGİ EKLEMEK İSTİYORUM27/07/2005 - 14/11/2018

tamamen eglence amaciyla yapilmi$ olan bizarpedia.com'da yer alan tum icerik bilgi amaclıdır. Bu bilgiler, doğru, guncel ve tam olarak duşunulmemelidir. Hukuki yada tıbbi acıdan yada diğer profesyonel hizmetlerden biri tarafından verilen danışmanlık yada tavsiye niteliğindeki bilgiler ile bir tutulmamalıdır.Bu sitede yer alan bilgilerin sorumluluğu yazarlarına aittir. Telif hakkı ihlali yapıldığını duşunduğunuz bilgi varsa, bu ihlali, admin@bizarpedia.com adresini kullanarak site editorlerine iletebilirsiniz.
tum haklari saklidir
copyright©biz@rpedia.com
firma rehberi Altın, Gümüş ve Döviz haber canlı maç skorları canlı tv izle Commodity sitemap
Add to Google

hit tracker

Derlenme Süresi: 0.23951 sn.